تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 یک تیم بین‌المللی از دانشمندان توانسته‌اند نوعی باتری را توسعه دهند که می‌تواند تا پنج برابر بیشتر از باتری‌های لیتیوم یون انرژی درون خود ذخیره کند. این نمونه که هنوز در مراحل آزمایشی قرار دارد لیتیوم ایر (lithium-air) نام گذاری شده چرا که هنگام خالی کردن شارژ، اکسیژن آزاد می‌کند.

در طرح فعلی که از باتری لیتیوم ایر مشاهده می‌کنیم، این باتری‌ها از لیتیوم پراکساید استفاده می‌کنند. پایانه مثبت این باتری‌ها لیتیومی، فلزی است که با اکسیژن درون هوا واکنش نشان می‌دهد و انرژی را درون ورقه‌های شیمیایی ذخیره می‌کند. لیتیوم پراکساید بهینه‌ترین روش نیست، بنابراین هنوز محققان برای راه‌حلی جایگزین در تلاش هستند.

اکنون این تیم از محققان روشی را توسعه داده‌اند که به جای ذخیره انرژی درون لیتیوم پراکساید که خیلی سریع تخلیه می‌شود، می‌تواند بسیار بهینه‌تر باشد و طول عمر باتری بیشتری نیز در عمل نشان دهد. زمانی که باتری در حال شارژ شدن است، لیتیوم به یون مثبت تبدیل می‌شود و با اکسید‌ها ترکیب می‌شود. زمانی که در استفاده لیتیوم و اکسید جدا از یکدیگر هستند، انرژی مورد نیاز را آزاد می‌کنند.
لیتیوم سوپراکساید یک مزیت بسیار بزرگ دیگر نیز دارد: شبیه به باتری‌های لیتیوم یون سیستمی بسته دارد. بسته بودن سیستم هم به این معنی است که به اجزای اضافی .... نیاز ندارد و تنها نیاز است شبیه به دیگر باتری‌هایی که هم‌اکنون استفاده می‌کنیم، شارژ شود.
این کشف جدید در زمینه باتری‌ها خیلی راحت می‌تواند راهی برای توسعه بیشتر این نوع از باتری‌ها را باز کند. در کنار طول عمر باتری که قصد بیشتر کردن آن را داریم برای بیشتر کردن تعداد دوره‌های شارژ باتری نیز باید افزایش پیدا کند. امیدواریم به زودی این نوع باتری‌ها را که احتمالا می‌توانند با ذخیره ۵ برابری انرژی ۵ برابر باتری‌های کنونی شارژ نگه دارند، در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها ببینیم.

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین