تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 کورتیس کوپر از دانشگاه میسوری موفق شده تا بزرگ‌ترین عدد اول محاسبه شده تا به امروز را کشف کند. براساس اطلاعات ارائه شده این عدد اول در جریان پروژه‌ای که Great Internet Mersenne Prime Search نام دارد، کشف شده است. این پروژه به گونه‌ای طراحی شده که نیروی پردازشی مورد نیاز برای آن از طریق مشارکت کاربران با اشتراک گذاشتن منابع سخت‌افزاری تامین می‌شود. بزرگ‌ترین عدد اول محاسبه شده متشکل از ۲۲٫۳۳۸٫۶۱۸ رقم است.

نرم‌افزار طراحی شده برای پروژه‌ی GIMPS به طور تصادفی اعدادی را ایجاد کرده و آن‌ها را برای آگاهی از این موضوع که اول است یا خیر، مورد آزمایش قرار می‌دهد. همانطور که می‌دانید اعداد اول فقط بر خود و یک بخش‌پذیر هستند؛ در صورتی که عددی به یکی از اعداد دیگر بخش‌پذیر بوده و باقی مانده‌ای صفر را در پی تقسیم‌های متوالی نتیجه دهد، پس عدد اول نیست. پیدا شدن این عدد اول مربوط به روزهای اخیر نیست، بلکه رایانه‌ی کوپر در ۱۷ سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی این عدد اول را یافته است، اما وجود باگی که مانع ارسال ایمیل اطلاع‌رسانی مبنی بر یافتن این عدد شده، باعث شده تا چند ماه بعد شاهد آگاه شدن دانشمندان از کشف آن باشیم.
کوپر در سال ۲۰۱۳ نیز موفق به یافتن بزرگ‌ترین عدد اول زمان شده بود که شامل بیش از ۱۷ میلیون رقم بود. وی برای یافتن هر یک از اعداد از GIMPS بیش از ۳۰۰۰ دلار جایزه دریافت کرده است.
تمام اعداد اول پیدا شده توسط GIMP شامل اعداد اول موسوم به Mersenne هستند. این عدد برگرفته از فرمول دو به توان P منهای یک هست که در این فرمول خود P نیز عدد اول است. تا امروز تنها ۴۹ عدد اول Mersenne کشف شده که ۱۵ عدد از آن‌ها توسط GIMPS محاسبه شده است.
شاید خالی از لطف نباشد تا بدانید که GIMPS اخیرا باگی را در پردازنده‌های نسل ششمی اسکای لیک اینتل کشف کرده است. این باگ باعث می‌شد تا تراشه‌های جدید اینتل در زیر فشار کاری زیاد با مشکل روبرو شوند.

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین