تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

  با وجود پیشرفت‌های بسیار فناوری چاپ سه‌بعدی، از این فناوری تنها برای تولید موادی از جنس پلیمر پلاستیک و برخی مواد فلزی و شیشه‌ای استفاده می‌شود. اما محققان به تازگی با پیشرفتی چشمگیر توانسته‌اند امکان چاپ ظروف و اشیای سفالی را با استفاده از پرینتر سه‌بعدی فراهم کنند. در ادامه با سفارش دات نت همراه باشید.

محققان آزمایشگاه HRL موفق شده‌اند با پیشرفتی چشمگیر، اشیای سفالی را نیز با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی تولید کنند. این گروه از محققان به جای استفاده از پودرهای داغ شده‌ی سفالی، رو به استفاده از مواد پلیمری آورده‌اند که در اثر حرارت به سفال تبدیل می‌شوند. در صورت استفاده از پودر سفال، پس از چاپ، اشیاء به راحتی می‌شکستند؛ اما با روش جدید می‌توان بر این مشکل غلبه کرد.

همچنین این روش باعث می‌شود تا چاپ اشیای سفالی ۱۰۰ تا هزار برابر سریع‌تر شود. این دستاورد خبر بسیار خوبی برای صنعت هوا و فضا است؛ چرا که استفاده از مواد سفالی در این صنعت بسیار زیاد است.

دارپا نیز با عقد قراردادی با این آزمایشگاه از آن‌ها خواسته تا ماده‌ای را تولید کنند که در واقع وظیفه‌ی سپر حرارتی را دارد. آزمایشگاه HRL مدعی است ماده‌ی تولید شده توسط آن‌ها ۱۰ برابر مقاوم‌تر از مواد موجود است.

منبع خبر

 


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین