تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

همه چیز در رابطه با شارژ باتری گوشی تلفن همراه:اغلب ما ها گوشی تلفن همراه خود را شب ها موقع خواب به شارژ زده و تا صبح این روند ادامه می یابد. ولی معمولا فقط ۲ ساعت طول می کشد تا باتری به طور کامل شارژ شود.  آیا لزومی دارد که گوشی ما مدت زمان زیادی در شارژ باشد؟ آیا این مقدار شارژ زیاد می تواند آسیب و زیانی به باتری و حتی خود تلفن همراه بزند؟ برای اطلاعات بیشتر و پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید….

بنا به گفته های پروفسور مک کی (استاد دانشگاه کمبریج) اگر شما به مدت یک سال شارژر خود را بدون اینکه استفاده ای از آن بکنید به برق وصل کنید میزان انرژی مصرف شده در این مدت می تواند برای اجرای یک حمام گرم کافی باشد. وی در ادامه میگوید وسواس خاموش کردن شارژر و جدا کردن آن از پریز برق همانند این است که کشتی تایتانیک را با یک قاشق چای خوری نجات دهید. که این امر میزان اهمیت جداسازی شارژر از پریز برق را می رساند.


جریان شارژ باتری چه میزان انرژی مصرف می کند؟
مطالعاتی که توسط آزمایشگاه ملی لارنس برکلی در سال ۲۰۱۲ انجام شد نشان داد میزان انرژی مصرفی زمانی که شارژر به پریز برق متصل است به طور متوسط برابر با ۰.۲۶ وات ، هنگامی که تلفن همراه برای شارژ به آن وصل می شود برابر با ۳.۶۸ وات و زمانی که گوشی تلفن همراه به طور کامل شارژ شد این رقم به ۲.۲۴ وات می رسد. مطالعات نشان می دهد میزان هزینه ی متوسط که شارژر برای یک خانواده در بر دارد برابر با ۵.۳۰ دلار در سال می باشد.


گوشی خود را چگونه شارژ کنیم تا باتری آن عمر زیادتری داشته باشد؟
این موضوع برای باتری تلفن همراه که پس از شارژ کامل در شارژ بماند اصلا خوب نیست و ممکن است زودتر از آنچه که انتظار دارید شما را مجبور به خریدن یک باتری جدید کند. باتری های لیتیومی مورد استفاده در تلفن های همراه نمی توانند ۱۰۰% شارژ را برای مدت زمان طولانی نگهداری کنند.

شارژ ایده ال
هنگام شارژ باتری سعی کنید تا کامل شدن شارژو ۱۰۰ % بودن آن صبر کنید و سپس آن را از شارژر جدا کنید. شارژ بیش از اندازه باعث کاهش طول عمر باتری شده و آسیب های زیادی در دراز مدت به باتری وارد می کند.

استفاده از شارژر مناسب
ممکن است بعضی از شارژر ها اندازه شدت جریان متفاوتی با گوشی تلفن همراه داشته باشند. سعی کنید همیشه از شارژر خود تلفن همراه استفده کنید و در صورت استفاده از یک شارژر متفاوت میزان شدت جریان آن را با گوشی و باتری مقایسه کنید و از سازگاری آن اطمینان حاصل کنید.

رسیدگی به باتری و اتصالات شارژ
گرما یکی از مهمترین عواملی است که موجب ازکار افتادگی زودتر از موعد باتری ها می شود، از لحاظ علمی و تجربی این امر ثابت شده است که اگرآنرا در جای خنک (یخچال) بگذاریم ممکن است عمل کرد آن بهتر شده و طی فعل و انفعالات انجام شده ظرفیت از دست رفته ی آن دوباره بازگردد. اتصالات شارژ نیز مهم بوده و در تمیزی آن ها دقت کنید. اگر اتصال شارژ ناقص بوده و به درستی وصل نشود باعث ایجاد مقاومت و گرم شدن بیشتر باتری ، گوشی و شارژر و خرابی آن ها شود.

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین