تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

مجله خبری تکنولوژی اطلاعات؛ شاید با خواندن تیتر مطلب تصور کنید قرار است سامسونگ یک بار دیگر هزینه زیادی را صرف تبلیغات محصولات خود کند و با نصب نمایشگرهای بزرگ پشت کامیون‌ها به سراغ روشی جدید از تبلیغات برود.

ایده نصب نمایشگرهای غول‌پیکر در پشت کامیون‌ها توسط سامسونگ با توجه به پیشنیه‌ی این کمپانی، در نگاه اول یک طرح بازاری و تبلیغاتی که جنبه سرگرمی دارد به‌نظر می‌رسد تا رانندگان با تماشای تبلیغات تلویزیونی روی این نمایشگرهای بزرگ هنگام رانندگی، استرس کمتری داشته باشند و زمان سریع‌تر برایشان بگذرد. گرچه به نظر می‌رسد ایده‌ خیلی بدی هم نیست.
ولی نکته اینجاست که هدف این غول کره‌ای کاملاً متفاوت است. تمرکز اصلی سامسونگ روی بهبود ایمنی جاده‌ها به ویژه‌ در مسیرهای غیر اتوبانی و دو طرفه است که سبقت‌های ناگهانی زیاد که ناشی از تصمیم‌گیری ضعیف رانندگان است، سالیانه سرنشینان خودروهای زیادی را به کام مرگ می‌کشد.
در این فناوری از دوربین‌های بی‌سیمی استفاده می‌شود که در قسمت جلوی کامیون نصب می‌شوند و تصویر زنده جلو را بر روی ۴ نمایشگر بزرگ سامسونگ که پشت کامیون تعبیه شده‌اند، نمایش می‌دهند. نحوه نصب این نمایشگرها به گونه‌ای است که راننده‌ی پشتی خیلی راحت می‌تواند تمامی نمای جلو را ببیند و با این سیستم اطلاعاتی، موقع سبقت گرفتن تصمیم درستی را اتخاذ کند.
این کمپانی کره‌ای همچنین تأکید کرده است که فناوری آنها می‌تواند باعث کاهش خطر تصادفات ناشی از ترمزهای ناگهانی یا حرکات ناگهانی خودروهای جلویی شود. این کامیون‌های به اصطلاح Saftey Truck (کامیون ایمنی) فعلاً به عنوان یک طرح مفهومی مطرح هستند؛ ولی به نظر می‌رسد تا تبدیل‌شدن این فناوری به واقعیت، زمان زیادی باقی نمانده باشد. در واقع، به نظر می‌رسد سامسونگ درباره‌ی پیاده‌سازی این سیستم خیلی جدی است و فاش کرده که در حال حاضر با چند سازمان مرتبط برای انجام تست‌های موردنیاز همکاری می‌کند تا بتواند تأییدیه‌ی ایمنی دولتی را اخذ کند.
البته موضوع ایمنی جاده‌ها با معرفی خودروهای بدون راننده و فناوری خودرو به خودرو که به نظر می‌رسد باید به زودی در خودرهای سواری و کامیون‌ها شاهد آن باشیم، با جدیت دنبال می‌شود؛ ولی در حال حاضر سامسونگ نشان داده است که چگونه فناوری‌ انحصاری آنها می‌تواند جاده‌های جهان را بیش از پیش ایمن‌تر کند.
ویدیوی زیر مربوط به کشور آرژانتین است که به طور متوسط در هر یک ساعت چند نفر بر اثر تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند. بیشتر این تصادفات مربوط به سبقت‌های غیر مجاز یا انحراف به چپ ناگهانی است. البته شاید سامسونگ از آمار تصادفات جاده‌ای ایران خبر نداشته باشد!

ویدئو

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین