تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 وجود گذشت بیش از ۱۵۰ سال از ارائه‌ی نظریه‌ی تکامل توسط زیست‌شناس بریتانیایی چارلز داروین، هنوز بدفهمی و اشتباهات زیادی در درک این نظریه برای عموم مردم وجود دارد. بیش از ۹۸ درصد از دانشمندان معتقدند نژاد انسان در طول دوره‌ای طولانی تکامل یافته است؛ اما هنوز هم فرگشت در نظر بسیاری از جوامع، شگفت‌انگیز و غیر قابل درک می‌نماید. همراه با ما باشید تا به ۵ مورد از رایج ترین تصورات اشتباه در این مورد پاسخ دهیم.۱. این فقط یک تئوری است
در زبان‌ روزمره تئوری یا نظریه به معنی ظن به وقوع امری در آینده یا نوعی حدس است؛ اما برای دانشمندان واژه‌ی «نظریه» به توضیحی عقلانی، متقاعد کننده و به خوبی قابل پشتیبانی اطلاق می‌شود. در همین رابطه تئوری‌های علمی و قوانین علمی گاهی با یکدیگر اشتباه می‌شوند.اما تکامل؛ مجموعه مشاهداتی که نشان می‌دهد موجودات زنده شامل گیاهان، حیوانات، باکتری‌ها و حتی قارچ‌هایی مانند کپک در طول زمان تغییر می‌کنند، بر طبق یک تئوری قابل توضیح است. به این توضیح تئوری انتخاب طبیعی گفته می‌شود.

۲. بقای اصلح یعنی تکامل
آیا بقای اصلح توضیح دقیقی برای تئوری انتخاب طبیعی داروین است؟

موجودات تطابق پذیرتر زنده می‌مانند.
آن‌ها که زنده می‌مانند موفق خواهند شد ساختار ژنتیکی خود را به نسل‌های بعدی منتقل کنند.
تطابق پذیری منوط به تولید مثل و تضمین بقای جمعیت هم‌نوع است نه قدرت، سرعت و یا طول بدن.
۳. انسان از شامپانزه به وجود آمده است
تکامل به ما می‌گوید که تمام گونه‌های زندگی بر روی زمین از نیاکان مشترکی زاده شده است.
زاده شدن همراه با اصلاح به این معنی است که انسان گونه‌ای منحصر به فرد از موجودات زنده است؛ اما ما از صفات مشترک زیادی با دیگر موجودات بهره می‌بریم.
۹۰ تا ۹۹درصد DNA انسان مشابه با گونه‌های دیگر پستانداران است.

۴. کسی آنجا نبوده؛ پس نمی‌توان تکامل را اثبات کردانشمندان مانند کارآگاهان کار می‌کنند؛ همانطور که کارآگاهان از میان شواهد محدود به دنبال سر نخی برای محکوم نموندن یا تبرئه‌ی مضنونین می‌گردند، برای تکامل نیز شواهدی وجود دارد؛ اما این شواهد چه چیزهایی هستند؟

۵. داروین در اشتباه بوده است
داروین در زمان متفاوتی زندگی کرده است. او تئوری انتخاب طبیعی را با بررسی بر روی سِهره‌ها در جزایر گالاپاگو و دیگر گونه‌های جانوری از سراسر دنیا مطرح کرده است. در زمانی که واژه‌ی ژن برای دنیا ناشناخته بود و حتی سلول با وجود دیده شدن به اثبات نرسیده بود. این ساز و کار داروین باعث یکی شدن زیست شناسی شد؛ شبیه کاری که نیوتن یا انیشتین در فیزیک انجام دادند.

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین