تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

به تلاش شرکت‌ها برای عرضه باتری با ظرفیت بیشتر و حل معضل شارژدهی گوشی‌های هوشمند، اشاره کردیم.

حال نوبت به سونی رسیده که خودی نشان دهد. این شرکت  یکی از بزرگان فناوری باتری‌های امروزی است. شاید شما به یاد نداشته باشید اما سونی اولین شرکتی بود که بیش از دو دهه پیش صنعت باتری‌های لیتیوم-یون را تجاری کرد. در چند سال اخیر و با وجود عدم پیشرفت چشمگیر در صنعت باتری‌ها، نقش این شرکت هم فراموش شد. اما گزارش‌های جدید نشان می‌دهند سونی هنوز هم در حال توسعه صنعت باتری‌هاست و در آینده نه چندان دور بازگشتی قدرت‌مندانه خواهد داشت. ظاهرا این شرکت قصد معرفی باتری‌های کارآمدتری را دارد که به جای لیتیوم از سولفور استفاده می‌کنند.

نسل بعد باتری‌های با ظرفیت بالای سونی قرار است از سولفور استفاده کنند و از نظر تئوری هم پذیرفته شده که سولفور ۴۰ درصد بیشتر از لیتیوم در باتری‌ها بازدهی بیشتری خواهد داشت. با این وجود، هنوز نیاز به تحقیق بیشتر است. زیرا اگر توسعه این نوع باتری ساده بود، مجبور به استفاده از باتری‌های لیتیومی برای بیش از دو دهه نبودیم.

در باتری‌های سولفوری، با هر بار شارژ، الکترود با سرعت بیشتری در محلول الکترولیت حل می‌شود و در نهایت منجر به کاهش طرفیت باتری خواهد شد. سونی باور دارد برای حل این مشکل باید فرمول شیمیایی محلول الکترولیت را تغییر دهد و آن طور که گفته می‌شود در حال شناسایی راهی ایمن برای انجام این کار و سپس تولید انبوه این نوع باتری است.

همچنین گفته شده باتری‌ سولفوری سونی می‌تواند مدت زمانی حدود ۳۰ درصد بیشتر از رقیبان لیتیومی خود شارژدهی کند. بنابراین تجهیز تلفن‌های هوشمند به باتری‌های سولفوری می‌تواند مدت زمان آماده به کار آن‌ها را افزایش دهد و امکان باریک‌تر کردن را هم به ما می‌دهد. این خبر اشاره‌ای به زمان تجاری سازی این پروژه از سوی سونی نکرده و احتمالا باید چند سال صبر کنیم تا شاهد حضور این نوع باتری‌ها در تلفن‌های هوشمند خود باشیم.

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین