تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

دانشمندان می‌گویند بزرگ‌ترین بارش شهابی سال ۲۰۱۵ امروز یکشنبه به وقوع می‌پیوندد و در آن بیش از ۱۵۰ شهاب سنگ در هر ساعت دیده خواهد شد. اتفاقی که می‌تواند نمایی زیبا به آسمان ببخشد.

بارش شهابی که غالبا با نام پادشاه‌ بارش‌های شهابی شناخته می‌شود، قرار است امشب با نرخی بالا به وقوع بپیوندد. هر چند در غالب مناطق ایران امشب هوا ابری خواهد بود و به علاوه مناطق نزدیک به نواحی بالاتر نیم‌کره‌ی شمالی امکان بیشتری برای تماشای این بارش شهابی خواهند داشت اما هر فردی در سراسر جهان امکان تماشای این اتفاق نادر سالیانه را دارد.
بارش شهابی جوزایی یکی از بزرگترین بارش‌های شهابی سالانه است که کانون بارش آن در صورت فلکی جوزا است. این بارش شهابی، از زمانی که بشر آن را شناخته همیشه جزو چند بارش شهابی بزرگ سال بوده و معمولا بزرگ‌ترین بارش شهابی سال نیز می‌شود و به همین دلیل هواداران زیادی دارد اما گاهی جای خود را به عنوان بزرگ‌ترین بارش شهابی سال به بارش‌های شهابی دیگری چون برساوشی و ربعی می‌دهد.
این بارش معمولا روز ۱۶ آذر آغاز می‌شود و روز ۲۳ آذر به اوج رسیده و در روز ۲۷ آذر پایان می‌یابد. نرخ ساعتی سرسویی اوج این بارش تا سال ۲۰۰۰ میلادی معمولا به ۱۰۰ هم نمی‌رسید اما پس از آن به طور غیر عادی افزایش پیدا کرد. در حالی که نرخ ساعتی سرسویی اوج این بارش پیش از سال ۱۹۹۹ میلادی هرگز به زیر ۱۲۰ نرسیده‌ بود اما در سال ۲۰۰۳ میلادی نرخ ساعتی سرسویی این بارش به ۲۵۱.۹ رسید که در نوع خود بی نظیر بوده است.
این بارش از معدود بارش‌های شهابی است که منشأشان دنباله دار نبوده و یک سیارک است. منشا این بارش سیارک TB 1983 یا فایتون ۳۲۰۰ است که به نظر برخی اخترشناسان نوعی جرم به نام دنباله دار خاموش است. چگونگی تولید شهاب‌ها به دست سیارک‌ها تاکنون ناشناخته باقی مانده‌ است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین