تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 کمی بیشتر از دو سال پیش، دیوید دادسون، استاد مرکز تحصیلات تکمیلی دانشکده ی کسب و کار دانشگاه استنفورد و عضو هیئت مدیره ی چند مرکز دانشگاهی، در مورد اعضای هیئت مدیره ی شرکت ها یک بررسی غیر رسمی انجام داد. او در تحقیق خود علاوه بر اعضای هیئت مدیره، از مدیران عامل نیز سؤالاتی به عمل آورد و فهرستی از بهترین کارهایی که چنین هیئت هایی می توانند انجام دهند تهیه کرد.

او متوجه شد اثربخش ترین هیئت ها، به جای آنکه زمام امور را به دست شانس و تقدیر بسپارند، مجموعه ای از دستورالعمل های رسمی دارند که از آنها پیروی می کنند. دادسون که در ۲۱ شرکت مختلف مدیر و سرمایه گذار بوده است می گوید: «مهمترین توصیه ی من به یک مدیرعامل یا عضو هیئت مدیره این است که این چارچوب را برقرار کند».
در تمام مواردی که او در کلاس های خود برای دانشجویانش از آنها صحبت می کند، تقریباً صد درصد خطراتی که رهبران شرکت ها با آنها مواجه شده اند، در صورت اتخاذ چارچوبی بهتر توسط هیئت مدیره، اساساً پیش نمی آمدند.
این مسئله به ویژه در مورد هیئت مدیره ی شرکت های کوچک و متوسطی صدق می کند که می توانسته اند از شرکت های بزرگ تر و بالغ تری که قوانین مشخص تری برای برگزاری جلسات هیئت مدیره دارند سرمشق بگیرند.
دادسون که بنیانگذار پروژه ی کودکان سالم است و مدرک MBA خود را در سال ۱۹۸۷ از دانشگاه تحصیلات تکمیلی کسب و کار استنفورد دریافت کرده است، طی مصاحبه ای که اوایل امسال و پس از ارائه ای با همین موضوع در همایش مرکز مطالعات کارآفرینی استنفورد، به تبیین نظرات خود درباره ی عوامل تعیین کننده ی موفقیت یا عدم موفقیت هیئت مدیره در عملکرد خود پرداخت.
نمی توان هیئت مدیره ی تمام شرکت ها و سازمان ها را با هم یک کاسه کرد
طبق گفته های دادسون، هیئت مدیره ی شرکت های بزرگ در مقایسه با شرکت های کوچک، ظاهر و عملکرد بسیار متفاوتی دارند. در شرکت های کوچک، تمام صاحبین کسب و کار ممکن است در جلسات هیئت مدیره حضور داشته باشند. استارتاپ هایی که در تلاش اند به سرعت رشد کنند نیز همین حالت را دارند.
این را با شرکت های با سابقه ای مقایسه کنید که معیار رشد سالانه ی آنها ۵ درصد یا کمتر است و هر یک از اعضای هیئت مدیره تنها صاحب بخش بسیار کوچکی از سهام آن محسوب می شود.
وقتی تعداد سهامداران زیر یک سقف تا این حد زیاد باشد و دستور کارهای متعددی برای پوشش دادن وجود داشته باشد، معمولاً بی نظمی هایی پدیدار خواهد شد. دادسون می گوید: «اتفاقی که اغلب اوقات می افتد و به عقیده ی من علت عدم موفقیت هیئت مدیره محسوب می شود، این است که اعضا بدون برنامه ی از پیش تعیین شده در جلسات شرکت و عمل می کنند».


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین