تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 بلو اوریجین، آژانس فضایی خصوصی است که مالک آن جف بزوس، مالک آمازون است. این شرکت از ایلان ماسک و شرکت Space X برای معرفی راکت با قابلیت استفاده‌ی مجدد پیشی گرفته و به تازگی وسیله‌ی نقلیه‌ی فضایی New Shepard را که متشکل از راکت BE-3 و کپسولی برای حمل سرنشینان است به ارتفاع ۱۰۰.۵ کیلومتری که فضای زیر جو است، پرتاب کرده است. در ادامه با سفارش دات نت همراه باشید.

جف بزوس مالک آمازون و آژانس فضایی بلو اوریجین، ایلان ماسک و شرکت فضایی او را در رقابت برای راکت با قابلیت استفاده‌ی مجدد، شکست داده و فضاپیمای نیوشپرد شرکت وی که متشکل از کپسولی برای حمل فضانوردان و یک راکت است به ارتفاع ۱۰۰.۵ کیلومتری زمین پرتاب شده است.

اما نکته‌ی جالب در مورد راکت BE-3 این است که پس از طی مسافت ۵۰۰۰ پایی این راکت از فضاپیما جدا شده و با سرعت تقریبی ۷ کیلومتر بر ساعت بر روی زمین فرود می‌آید. این در حالی است که اولین تلاش ایلان ماسک برای ساخت راکت‌های دارای قابلیت استفاده‌ی مجدد، در تلاش برای فرود آمدن بر روی زمین دچار شکست شد.

با این حال ایلان ماسک و راکت فالکون ۹ شرکتش قصد دارند تا راکتی قابل استفاده برای فضاپپماهایی بسازند که می‌توانند از جو زمین خارج و از جاذبه‌ی آن رهایی یابند. هر چند راکت Space X نیز در ارتفاع ۵۰ مایلی از فضاپیما جدا می‌شود، اما به دلیل این که فالکون ۹ سرعت بالایی دارد، نمی‌توان آن را در هنگام فرود به زمین کنترل کرد. سرعت این راکت در هنگام جدا شدن از فضاپیما ۱۰ ماخ است؛ در حالی است که راکت نیوشپرد تنا ۳.۷ ماخ سرعت دارد. در نتیجه‌ی این سرعت بالا راکت به ارتفاع ۹۰ مایلی رفته و از آن ارتفاع بر روی زمین فرود می‌آید. به این دلیل در آخرین تلاش، راکت ساخت Space X در فضا منفجر شد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین