تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 فرودگاه توکیو در حال آزمایش وسیله ای جدید و جالب است که به کاربر اجازه می دهد بدون هیچ کلاس و آموزشی، به سه زبان مختلف با دیگران ارتباط برقرار کند. این وسیله در واقع بلندگویی است که کمپانی پاناسونیک آن را ساخته و نام Megaphoneyaku را برایش انتخاب نموده است. کلمه yaku که در انتهای نام این دستگاه وجود دارد به زبان ژاپنی یعنی «ترجمه».
در ادامه با سفارش دات نت همراه باشید.
این دیوایس شبیه بلندگوهای سنتی به نظر می رسد که فبلتی هم به قسمت بالای آن وصل شده. توانایی ترجمه زبان این دستگاه همانند ترجمه با اسمارت فون از طریق اپلیکیشن های موبایلی است. کاربر، با یکی از سه زبان انگلیسی، چینی یا کره ای درون بلندگو صحبت می کند. با هر زبانی که حرف بزند، صحبت هایش به دو زبان دیگر ترجمه خواهند شد.
ایده ساخت این دستگاه در سال 2014 میلادی و پس از سیلی که فرودگاه توکیو را تخریب کرده بود شکل گرفت. کارمندان فرودگاه در آن زمان متوجه شدند نمی توانند با مسافران خارجی زبان که در سیل گرفتار شده اند، ارتباط برقرار کنند. عدم توانایی در صحبت کردن با مسافران خارجی در فرودگاه هنگام ارائه آب و غذا به آسیب دیده ها بیشتر نمایان گشت و لزوم وجود دستگاه مترجم گویا را همه کارمندان به وضوح حس می کردند و همین باعث شد تا مسئولان فرودگاه توکیو به فکر نصب این مترجم های گویا بیفتند.
اگر این مترجم شبیه اپلیکیشن های ترجمه آنلاین در اسمارت فون یا صفحه های وب باشد، احتمالا عبارت های عجیب و غریبی را به جای ترجمه به کاربر ارائه خواهد داد. اما هر چه که باشد، بالاخره مفهوم اصلی بیان کننده حرف را به طرف مقابل می رساند و قدم مثبتی در این راستا به شمار خواهد رفت.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین