تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

آزمایشگاه رسانه ای موسسه فناوری ماساچوست آمریکا نوعی «اینترفیس تغییر شکل دهنده» به نام LineFORM را ساخته که روش های تازه ای را برای تعامل با تکنولوژی در اختیار ما قرار می دهد.

در ادامه با سفارش دات نت همراه باشید.
این گجت در اصل نوعی ربات مارپیچ است که می تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد و انعطاف پذیری و استحکام را به صورت یکجا دارد. گروه رسانه ای Tangible که در این آزمایشگاه فعالیت می کند باور دارد، ربات مارپیچ طراحی شده منجر به تدوین «راهکارهای جدیدی برای نمایش، تعامل و محدود نمودن بدن» خواهد شد و پتانسیل های لازم برای عملیاتی نمودن هر سه این موارد را در ویدئوی منتشر شده خود به نمایش گذاشته است.
این ربات همانطور که از نامش بر می آید با یک خط (Line) شروع می شود؛ مجموعه ای خطی از فعال کننده ها که می توانند حرکتی مستقل یا همراه با هم داشته باشند تا اشکال تازه ای را ایجاد نمایند.
در یکی از دموهای ارائه شده برای معرفی قابلیت های این ربات، LineFORM همچون یک دستبند پیشرفته به دور مچ فرد پیجید و موفق شد اعلانی را از طریق بازخوردهای لرزشی (پیچش قسمت انتهایی آن باز شده و به آرامی روی مچ کاربر اشاره کرد) به کاربر انتقال دهد.
سازندگان این ربات برای آنکه قابلیت هایش را بهتر به تصویر بکشند، آینده ای را مثال زدند که در آن، LineFORM به عنوان ساختار اصلی و هسته ای یک دستگاه موبایل مورد استفاده قرار می گیرد و اجزای دیگری نظیر نمایشگر، میکرفون و اسپیکر را در خود جای داده است.
کاربران موبایل مذکور، پس از دریافت نوتیفیکیشن آن را باز خواهند کرد و ربات به یک منشور چهارگوش تغییر شکل می دهد و پس از آنکه کاربر روی یک نمایشگر خیالی اشاره کرد، شکل ربات به یک تلفن قدیمی تغییر می یابد.
این ربات همچنین پتانسل های لازم را دارد تا به عنوان یک کابل هوشمند مورد استفاده قرار بگیرد. چنین کابلی قادر خواهد بود، تعدادی ماژول را تشخیص داده و هر زمان که لازم شد شکلش را عوض کند. برای نمونه، ربات بلافاصله بعد از تشخیص لامپی که به بدنه اش وصل گردیده، به یک چراغ مطالعه تبدیل می گردد که سه وضعیت نوری مختلف دارد.
LineFORM به عنوان کابل، نقش نوعی سیم «رسا» را ایفا میکند که برای نشان دادن «جربان نامرئی» داده میان دستگاه های مختلف، اشکال موجی مختلفی را از خود نشان می دهد. در دموی منتشر شده، بخشی وجود دارد که در آن ربات حاوی «یک خط کش پویا» است.
مورد مصرف جالب دیگر برای این ربات، محدود کردن پویای بدن است. زمانی که LineFORM را به دور بازوی یک کابر بپیچید می تواند برد حرکتی بدن آن فرد را محدود نماید یا اینکه حرکتی را تکرار کند.
گفته می شود که این قابلیت بیشتر در حوزه آموزش و مربی گری سودمند واقع می شود. برای مثال یک مربی می تواند حرکتی بدنی را در حالی که ربات را دور خود پیچیده انجام دهد و سپس دستگاه همان حرکت را به یک فرد آماتور آموزش دهد.
موارد مصرف چنین رباتی همانطور که تایید خواهید کرد گسترده است. البته LineFORM در حال حاضر بیشتر یک طرح مفهومی است که می شود در آینده برای ساخت گجت هایی سودمند مورد استفاده قرار گیرد. برای نمونه دور نیست روزی که از آن همراه با نمایشگرهای منعطف در ساخت نسل بعدی تلفن های همراه بهره گرفته شود.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین