تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

بازار تلفن همراه در کشورمان از همان ابتدای کار، حکایت عجیبی داشته و بخش عمده ای از واردات این محصول، به شکل غیر قانونی یا قاچاق صورت می گرفت. حدود یک دهه پیش، قانونی وضع شد که بر اساس آن، همه موبایل هایی که وارد بازار می شدند، باید ابتدا كد IMEI آنها رجیستر می شد که پس از مدتی، این قانون به علت مشکلات فراوانی که برای کاربران ایجاد می کرد، از میان برداشته شد.

در ماه های اخیر ولی باز هم زمزمه هایی به گوش رسید که این قانون، در حال بازگشت است و امروز معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آقای سید علی رضا گلستانی عنوان نموده که این طرح به زودی اجرایی خواهد شد.

بر اساس گفته های گلستانی، طرح رجیستر شدن دوباره تلفن های همراه چندین مرحله خواهد داشت. اکنون سال هاست که این قانون برداشته شده و موبایل های بسیاری در دست کاربران هستند که شماره IMEI آنها به ثبت نرسیده. بر همین اساس گلستانی عنوان می کند شماره IMEI تلفن های همراهی که اکنون فعال هستند و مردم از آنها استفاده می کنند، از طریق سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات به ثبت می رسد و این پروسه حالا آغاز شده است.

وی همچنین اشاره کرد که کد IMEI موبایل هایی که از تاریخ ۱۵ مهر ماه سال جاری به شکل رسمی از طریق گمرک به کشور وارد شده اند، به ثبت رسیده است.

در مرحله نهایی، موبایل هایی که از تاریخ یاد شده به شکل رسمی وارد کشور نشده اند، از سوی اپراتورهای مخابراتی کشورمان پشتیبانی نخواهند شد اما برای این مسئله، هنوز تاریخی اعلام نشده چرا که در حال حاضر برای این موضوع، تصمیم نهایی اتخاذ نگشته است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین