تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

اندروید امروز برای رفع ۲۳ آسیب پذیری (شامل ۲ مورد حیاتی) یک وصله امنیتی دریافت خواهد کرد. عمده ترین این آسیب پذیری ها موجب می شود اجرای کد از راه دور روی ابزارهای اندرویدی از طریق ایمیل، مرور وب یا پیام MMS امکان پذیر باشد.
این موارد آسیب پذیری هایی هستند که توسط گروه های امنیتی مختلف مثل Keen Team، System Security Lab، Trend Micro و تیم امنیتی داخلی گوگل کشف و گزارش شده اند.
گوگل از مدتی پیش اعلام کرده تصمیم دارد هر ماه یک وصله برای رفع مشکلات امنیتی اندروید ارائه کند که این بروزرسانی چهارمین مورد آن و دومین برای نسخه مارشملو به شمار می رود.
از سوی دیگر اپل هم کمتر از ۳۰ روز پس از عرضه نسخه ۹.۰.۲ iOS یک بروزرسانی برای رفع ۴۹ آسیب پذیری مختلف (از جمله یک مورد مربوط به حمله از طریق کرنل سیستم عامل) ارائه کرده است.
همه این موارد در تئوری آسیب پذیری های خطرناکی به حساب می روند، اما کشف سریع آنها توسط گروه های امنیتی موجب می شود مشکل پیش از آسیب رسیدن به کاربران رفع گردد.
اما گوگل این وصله ها را برای ابزارهای سری نکسوس ارائه می کند و سوال اساسی اینجاست که چنین آسیب پذیری هایی چه زمانی برای کاربران محصولات دیگر پلتفرم اندروید رفع خواهند شد.
سامسونگ هم پس از گوگل اعلام کرد از این به بعد بروزرسانی های امنیتی ماهانه را برای محصولات سری Galaxy S، Note و Tab ارائه خواهد کرد و ال جی نیز در کنفرانس Black Hat امسال از تصمیم مشابه خود پرده برداشت.
سازندگان دیگری مثل HTC و سونی اما تنها برای رفع موارد بسیار حیاتی مثل Stagefright بروزرسانی ارائه کرده اند و به نظر نمی رسد تصمیمی برای رفع ماهانه آسیب پذیری ها داشته باشند (یکی از مقامات HTC حتی اعلام کرده انجام چنین کاری امکان پذیر نیست).
اگر کاربر نسخه مارشملو هستید می توانید برای بررسی دریافت وصله های یاد شده به بخش Android Security Patch Level در منوی تنظیمات مراجعه نمایید و اگر تاریخ ثبت شده در این قسمت ۱ نوامبر بود، به این معنی است که چهارمین وصله امنیتی اندروید (آخرین مورد ارائه شده) را دریافت کرده اید.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین