تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 این روزها اخبار پسابرجامی و حضور شرکت‌های غربی در ایران داغ است و هر روز شایعات حضور رسمی کمپانی‌های معتبر دنیای فناوری نیز نقل محافل خبری می‌شود. امروز یکی از نمایندگان مجلس  اعلام کرد که برخی از این کمپانی‌ها برای ورود به فضای داخلی ایران از حمایت تیم‌ها و فدراسیون‌های ورزشی استفاده می‌کنند.

مجتبی رحماندوست با اشاره به هشدارهای مکرر رهبر معظم انقلاب نسبت به موضوع نفوذ دشمن به بهانه برجام و نیز با یادآوری رفت و آمدهای مکرر هیات‌های سیاسی و اقتصادی غربی به تهران در ماه‌های اخیر، اعلام کرده که رفت و آمد افراد و هیات‌های خارجی و منافع و مضرات این رفت و آمدها، به مجریان ما بستگی دارد و اگر مجریان ما نسبت نفوذ غرب در کشور هوشیار باشند، این رفت و آمدها می‌تواند کنترل شده و بی‌خطر باشد.

این نماینده مجلس در همین رابطه به نمونه‌هایی از موارد قابل تامل در این زمینه اشاره کرد و گفت:

اخیرا سراغ فدراسیون‌ها و تیم‌های ورزشی آمده‌اند و با توجه به اینکه ورزش از قدیم تاکنون نیاز به اسپانسر و حامی دارد، تحت عنوان اسپانسر یک تیم، یک شرکت آمریکایی وارد شده و پول پرداخت می‌کند و همین وسیله نفوذ آنها می‌شود. در این رابطه شرکت مایکروسافت سراغ فدراسیون تیراندازی با کمان آمده و وقتی از آنها سوال می کنیم که چرا قبول کرده‌اند، می‌گویند مایکروسافت یک شرکت چندملیتی است؛ چه کسی است که نداند مایکروسافت بالذات یک شرکت آمریکایی است، ولو اینکه هویت بعدی آن به یک شرکت چندملیتی تبدیل شده باشد.
وی به برخی خبرها که به صورت جسته و گریخته به گوش می رسد اشاره کرده و افزود:

همانطور که در ادبیات ما هست که تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها، رد پایی از آنها احساس می شود؛ از جمله شرکت مک‌‍‌دونالد و امثال آنها مطرح می شود که باید توجه کرد که این‌ها مجموعه‌های درآمدزایی برای ایران نیستند و نه منشاء تولید هستند و نه فناوری از آنها نصیب ما می شود. این قبیل شرکت‌ها و از جمله آرم مک‌دونالد پرچم نفوذ آمریکا در کشورهاست و بیش از آنکه ماهیت اقتصادی داشته باشند، ماهیت سیاسی دارند.
گفتنی است مایکروسافت یکی از کمپانی‌های علاقه‌مند به مباحث ورزشی است که چندی پیش نیز به یکی از حامیان اصلی تیم فوتبال رئال مادرید تبدیل شد. با این حال و حتی با وجود دیگر شایعات مبنی بر حضور رسمی یا حتی با واسطه‌ی مایکروسافت در ایران، خیلی نمی‌توان به این ادعا خوشبین بود؛ چرا که حمایت مالی غول دنیای فناوری از تیم ملی تیر و کمان ایران که چندان اسم و رسم بزرگ و قابل اتکایی از منظر تبلیغاتی ندارد، کمی بعید به نظر می‌رسد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین