تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

  محققین دانشگاه MIT به تازگی موفق به توسعه‌ی فناوری تشخیص اجسام از پشت دیوار به کمک سیگنال‌های وای‌فای شده‌اند.

روند کار دستگاه ساخته شده توسط محققین MIT که RF-Capture نام دارد به این صورت است که سیگنال‌ها را از داخل دیوار عبور می دهد و این سیگنال‌ها پس از برخورد به شخص یا جسم مورد نظر به طرف یک سنسور بازتاب داده می‌شوند. این فرآیند باعث تشکیل تصویری از شخص یا جسم می‌شود که وضوح آن برای تشخیص شمای کلی جسم و حرکات آن کافی است.

فرآیند پردازش تصویر نیازمند توان محاسباتی بسیار زیادی است؛ چرا که سیگنال‌های بازتاب داده شده همراه با نویز بسیار زیادی هستند که در نهایت منجر به اعوجاج تصویر خواهد شد. برای کاهش این نویزها، محققین اقدام به ایجاد مجموعه‌ای از تصاویر از صحنه‌ی مورد نظر کردند.

فادل ادی؛ یکی از محققین این پروژه می‌گوید:

برای کاهش نویز در سطح بالا، اطلاعات جمع‌آوری شده در طول زمان و داده‌های مناسب را با هم ترکیب کرده و به صورت یک مدل درآوردیم. تمامی داده‌ها جمع‌آوری شده و آنالیز می‌شوند. الگوریتم توسعه داده شده تمامی تصاویر لحظه‌ای بدست آمده را در در قالب شمایل بدن انسان با اندام‌های اصلی مانند سر، سینه، بازوها و پاها به نمایش در می‌آورد.
این تیم اکنون قادر است به تعدادی از مشخصه‌های فرد مانند قد و عرض شانه از طریق تصاویر ایجاد شده پی ببرد. محققین می‌توانند از طریق پردازش این اطلاعات، الگوی اندام‌های بدن و ابعاد آن‌ها را تشخیص دهند.

ادی می‌گوید:

می توان از تصاویرپردازش شده در قالب شمایل بدن انسان، در تشخیص افراد ازهم کمک گرفت. در طول آزمایشات، دقت این سیستم بالای ۹۰ درصد بوده است.
لازم به ذکر است که در حال حاضر این فناوری در فاز آزمایشگاهی است؛ اما این تیم امیدوار است که فناوری یاد شده در مواردی نظیر کنترل خانه‌ی سالمندان بکار رود.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین