تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

  مرتضی وطنی، محقق ایرانی دانشگاه آکرون آمریکا، موفق به ساخت دست بیونیکی شده که بیشترین شباهت را به دست انسان دارد.

مرتضی وطنی در آزمایشگاه تولیدات پیشرفته دانشگاه آکرون اوهایو آمریکا با همکاری گروهی از محققان دانشگاه‌های دیگر این کشور دست بیونیکی جدیدی ساخته که شباهت بسیاری به دست واقعی دارد.

در این نوآوری که با هدف ارتقای کیفیت زندگی معلولان ارایه شده، محققان از دست بیونیکی جدیدی رونمایی کرده اند که به واسطه استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در تولید انگشتان آن، دامنه عملکرد آن نسبت به فناوری های مشابه به مراتب بیشتر است.

انگشتان روباتیکی این دست بیونیکی از حیث ساختار ظاهری و عملکرد، شباهت زیادی به انگشتان واقعی دارد.

با هدف ارائه‌ی بهترین طراحی ممکن برای این انگشتان، محققان مدل سه بعدی انگشتان انسان را از یکی از وب سایت های اینترنتی متخصص در این حوزه دانلود کردند و در ادامه از چاپگر سه بعدی پیشرفته‌ای برای ساخت لایه‌های مختلف داخلی و خارجی آن استفاده کردند.

این انگشتان بیونیکی مجهز به دو موتور محرکه هستند که در ترکیب با یک حسگر تشخیص دهنده موقعیت، عملکرد به مراتب بهتری نسبت به سایر فناوری های مشابه دارند.

یکی از ویژگی‌های مهم این نوآوری در این است که انگشتان آن به واسطه عملکرد موتورهای محرک و حسگر آن به وضعیت قبلی خود باز می‌گردند. محققان برای تحقق این ویژگی مهم از ماده پیشرفته‌ای موسوم به Shape Memory Alloys استفاده کرده‌اند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین