تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

در تئوری فیزیک کوآنتومی یک نظریه عجیب اما بنیادین مطرح است: اتم هایی که در وضعیت کوانتومی قرار داشته باشند تا زمانی که آنها را مورد پایش قرار دهید از خود هیچ حرکتی را نشان نمی دهند.
شاید این مساله اندکی مضحک به نظر بیاید اما طبق پژوهش دانشمندان دانشگاه کورنل، چنین چیزی صحت دارد. تیم پژوهشگران این دانشگاه دریافته اند که اتم های موجود در یک ابر به شدت سرد از گاز روبیدیوم، مادامی که تحت نظر قرار داشته باشند حرکت نمی کنند.
هرچه دانشمندان به تناوب بیشتری از لیزر برای اندازه گیری رفتار اتم ها استفاده می کردند حرکت کمتری را در آنها مشاهده می کردند و لذا مجبور بودند که یا از شدت پرتوی لیزر کم کنند یا اینکه آن را کاملا خاموش نمایند تا اتم ها به اطراف حرکت نمایند.
این کشف قطعا اثرات مثبتی را در محاسبات کوانتومی از خود بر جای می گذارد و برای نمونه نشان می دهد که رمزگذاری کوانتومی مفید واقع می شود؛ به این ترتیب یک نفوذگر نمی تواند بدون از بین بردن داده ها، ارتباطات شما را مورد جاسوسی قرار دهد.
اما مهم ترین مزیت این کشف آن است که دانشمندان قادر خواهند بود حرکات اتم ها را بر حسب نیاز متوقف نمایند و در نتیجه امکان ساخت حسگرها و سوئیچ های کوانتومی بسیار حساسی برایشان فراهم می شود که به کوچکترین حرکت اتم ها نیز واکنش نشان می دهند.
البته هنوز تا زمان عملیاتی شدن محاسبات کوانتومی زمان زیادی باقی مانده اما دست کم حالا می دانیم که مفاهیم و نظریه های مختلف مورد استفاده برای محقق نمودن این امر صحت دارند و اثبات شده هستند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین