تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 نسخه های متعدد سری Halo همواره عناوینی انحصاری برای کنسول های خانگی مایکرو سافت محسوب می شدند و به جز چند شماره از این مجموعه ، مابقی نسخه های عناوین Halo تنها بر روی کنسول های سه نسل اخیر مایکرو سافت انتشار یافته اند. در سال های اخیر، بازی کردن یکی از نسخه های اصلی و غیر دوباره سازی شده از سری Halo به آرزویی محال و دور از دسترس برای گیمر های PC باز تبدیل شده است و آن ها همواره با افسوس به فرآیند انتشار نسخه های مختلف این بازی شاخص در سبک شوتر اول شخص چشم دوخته اند. اما به تازگی کورسوی امیدی برای PC بازان به چشم می خورد و آن ها می توانند این امید را داشته باشند که شاید بتوانند در تاریخی نامعلوم با نسخه ی جدید سری Halo یعنی بازی Halo 5: Guardians ملاقاتی بر روی پلتفرم محبوب خود داشته باشند.
ظرف روز هایی اخیر کارگردان اصلی بازی Halo 5: Guardians مصاحبه ای را برای تشریح جنبه های مختلف مربوط به این اثر و همچنین نحوه ی طراحی آن ها داشته که طی صحبت های خود به نکته های جالبی اشاره کرده است. آقای فرانک اوکانر خاطر نشان ساخته که اگر چه بازی Halo 5: Guardians اثری انحصاری برای کنسول Xbox One محسوب می شود، اما فرآیند انتشار این بازی برای پلتفرم PC به هیچ وجه نکته ای نیست که نتوان به آن فکر کرد. در واقع به مدد ویندوز 10 و یکپارچه شدن سیستم عامل های پلتفرم های مختلف مایکرو سافت با یکدیگر از طریق این سیستم عامل جدید، مشاهده نمودن المان های مختلف هر کدام از این پلتفرم ها بر روی دیگری توسط کاربران اکنون به امری عادی و اجتناب ناپذیر بدل شده است. به عنوان مثال قابلیت کورتانا که آن را اکنون می توان در ویندوز 10 نیز مشاهده کرد، بر اساس یکی از شخصیت های اصلی سری Halo که یک هوش مصنوعی به نام کورتانا است (یار همیشگی مستر چیف) طراحی شده و اکنون به عنوان یکی از قابلیت های جذاب ویندوز 10 شناخته می شود. در واقع اوکانر نیز طی مصاحبه ی خود به چنین نکاتی اشاره داشته است تا به این نتیجه برسد که اگر کورتانا اکنون بر روی پلتفرم PC حاضر شده است، پس بازی Halo 5: Guardians نیز می تواند سرنوشتی مشابه با او داشته باشد. اما قطعاً ادامه ی سخنان آقای اوکانر امید های بیشتری را در دل کاربران پلتفرم PC زنده می کند. او در میان سخنان خود اظهار داشته که اکنون شانس فراوانی وجود دارد که PC بازان بتوانند بازی Halo 5: Guardians را بر روی کامپیوتر های خانگی خود تجربه کنند. چرا که او و همکارانش مراحل طراحی این بازی را بر روی پلتفرم اینتل به سر انجام رسانده اند و از همین رو پورت کردن نسخه ی اکس باکس وان این بازی بر روی کامپیوتر های شخصی کار چندان دشواری به نظر نمی رسد.

 البته اوکانر در میان صحبت های خود به این نکته اشاره کرده که منظور اصلی او از بیان این مطالب تنها تایید وجود شانس بالای موجود از لحاظ عملی برای انتشار بازی Halo 5: Guardians بر روی پلتفرم PC بوده است و PC بازان نباید اظهارات او را به عنوان تایید رسمی روند ساخته شدن نسخه ی PC بازی Halo 5: Guardians قلمداد کنند. حتی پس از او یکی از مسئولان اصلی بخش بازاریابی شرکت مایکرو سافت یعنی آرون گرینبرگ در شبکه ی اجتماعی توییتر بر این نکته تاکید کرده است که بازی Halo 5: Guardians تنها یک بازی انحصاری برای پلتفرم اکس باکس وان خواهد بود و در حال حاضر هیچ برنامه ای برای انتشار این اثر بر روی پلتفرم PC وجود ندارد. با این حال تایید صریح اوکانر مبنی بر احتمال انتشار این بازی بر روی پلتفرم PC و همچنین توجه به نکاتی دیگر می تواند امید های PC بازان به تجربه ی این بازی بر روی پلتفرم محبوب خود را افزایش دهد. نخستین نکته به یکپارچگی سیستم عامل ویندوز باز می گردد که اکنون پیوند عمیقی میان دو پلتفرم PC و اکس باکس وان برقرار ساخته است و این موضوع را می توان در بازی هایی که در آینده ای نزدیک بر روی هردوی این پلتفرم ها منتشر خواهند شد به خوبی مشاهده کرد (به عنوان مثال عنوان جدید شرکت Rare یعنی Sea of Thieves). البته بازی Halo 5: Guardians برخلاف عنوان جدید Rare اثری چند پلتفرمه محسوب نمی شود و عنوانی کاملاً انحصاری به شمار می رود. اما نگاهی به سرنوشت بازی Gears of War (به عنوان اثری کاملاً انحصاری) که طی ماه های اخیر در قالب نسخه ی Ultimate Edition به روی پلتفرم PC آمد، ما را به این نکته رهنمون می سازد که شاید طی سال های آینده بتوانیم شاهد انتشار نسخه ای شبه Ultimate Edition از بازی Halo 5: Guardians نیز بر روی پلتفرم PC باشیم. به هر حال مخلص کلام این که به این زودی ها منتظر آمدن بازی Halo 5: Guardians بر روی پلتفرم PC نباشید اما همچنان به این موضوع امیدوار باقی بمانید؛ چرا که تحقق یافتن آن بر اساس شواهد موجود، چندان دور از انتظار نیست. گفتنی است که بازی Halo 5: Guardians ظرف روز های آینده یعنی در تاریخ 27 اکتبر به صورت انحصاری برای کنسول اکس باکس وان منتشر خواهد شد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین