تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

امروز مصادف است با سی امین سالگرد اکران فیلم «بازگشت به آینده»! شاید بشر به همه پیشرفت های تکنولوژیکی که در این فیلم دهه ۸۰ میلادی به تصور کشیده شده، نائل نیامده باشد، اما از حق که نگذریم به آن دستاوردها بسیار نزدیک شده است.
تیمی از دانشمندان مرکز Revs در دانشگاه استنفورد نسخه ای نمادین از ماشین دیلورن را که با استفاده از فیلم بازگشت به آینده و ماشین زمان کاراکتر Doc Brown به شهرت رسید به نحوی بهینه سازی کرده اند که قادر است به خودی خود دریفت و مانورهای حرکتی جالبی را به نمایش بگذارد.
این پژوهشگران ماشین ۲۲ هزار دلاری خود را مارتی نام گذاشته اند که از سرواژه های عبارت Multiple Actuator Research Test bed for Yaw (به معنای دستگاه تست تحقیقات فعال کننده های متعدد برای کنترل انحراف) گرفته شده است.
کریس گردز مدیر مرکز Devs در مورد  ایده های تیم طراحی این خودرو برای افزودن قابلیت دریفتینگ خودکار و دور زنن مسیرهای دایره ای شکل، اظهار داشت: تصورمان این است که وسایل خودکار باید بتوانند هر نوع مانورپذیری را در داخل محدوده های فیزیکی داشته باشند و در عین حال از هر نوع آسیب پذیری هم به دور باشند.
مارتی از موتور الکتریکی جدیدی برای فرمان پذیری اش بهره می برد و در عین حال یک سیستم هدایت از طریق سیم، فریم داخلی برای حفاظت بیشتر از سرنشینان و نوعی سیستم پیشرانه تمام الکتریکی محصول رنوو برایش در نظر گرفته شده است.
با در نظر داشتن این نکته که ماشین بهینه سازی شده توسط این گروه از پژوهشگران برای تست بیشینه قابلیت هایش طراحی شده است، به جای حسگرهای راداری معمول که در اغلب نمونه های اولیه خودروهای خودران به کار گرفته می شوند، از جی پی اس و حسگرهای داخلی برای تشخیص حرکات خود بهره می گیرد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین