تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

ایلان ماسک مدیر تسلا در روزهای گذشته یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد تا نسخه ۷ نرم افزار مورد استفاده در خودروهای تولید شده توسط این شرکت را معرفی کند، اتوموبیل های برقی پیشرفته که به مجموعه پیچیده از فناوری ها و بخش های نرم افزاری مجهز هستند.
در این مراسم اما ارجاعی هم به خودروهای بدون راننده گوگل زده شد و ایلان ماسک، در پاسخ به این پرسش که تسلا چه زمانی از فناوری های مشابه استفاده خواهد کرد، نظر نه چندان مساعد خود را در زمینه تکنولوژی های به کار گرفته شده توسط گوگل ابزار کرد.
خودروهای بدون راننده گوگل برای طی مسیر به مجموعه متنوعی از ابزارها و حسگرها مجهز هستند که اصلی ترین آنها LIDAR یا رادار نوری به شمار می رود، قطعه ای که با تاباندن لیزر و دریافت بازتاب آن، وجود اشیاء و خودروهای اطراف را تشخیص می دهد.
ایلان ماسک اما می گوید چنین فناوری در حوزه خودروهای بدون راننده نامربوط و بی معنی است و در آینده شاهد به کار گیری آن در اتوموبیل های ساخت تسلا نخواهیم بود.
وی اعتقاد دارد عملکرد مشابه و حتی بهتر از رادار نوری با یک مجموعه ساده از ابزارها و در نهایت یک رادار معمولی قابل دست یابی است. در ادامه می توانید بخش هایی از پاسخ ایلان ماسک در رابطه با خودروهای بدون راننده را مطالعه نمایید:
«ساخت اتوموبیل هایی با عملکرد کاملاً خودکار از طریق رادار نوری امکان پذیر نخواهد شد. برای این منظور به دوربین های ۳۶۰ درجه، کامپیوتر و مجموعه حسگر هایی نیاز خواهید داشت که امکان خطا نداشته باشند.
البته این را نباید به معنی مخالفت من با رادارهای نوری تعبیر کرد. ما از این فناوری برای اتصال سفینه dragon به ایستگاه فضایی استفاده می کنیم و سرمایه گذاری زیادی نیز برای توسعه آن انجام داده ایم، اما این تکنولوژی در حوزه خودروهای بدون راننده اضافی و بیهوده است.»
در پایان گفتنیست شرکت تسلا اندکی پیش ارائه بروزرسانی نرم افزاری برای اضافه کردن سیستم نیمه خودران به ۶۰ هزار عدد از اتوموبیل های خود را آغاز کرده است، فناوری که ایلان ماسک اعتقاد دارد مراحل ابتدایی خود را طی می کند و حداقل ۳ سال دیگر برای رسیدن به خودروهای کاملاً خودران زمان نیاز است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین