تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

احتمالا تا به امروز یک یا دو مقاله در باب اثرات منفی خیره شدن به نمایشگر موبایل قبل از خواب خوانده اید اما مطالعه ای که نتایج آن اخیرا در نشریه Current Biology منتشر شده نشان می دهد که ما احتملا این ربات های کوچک را بدون دلیل مورد سرزنش قرار می دهیم.
بسیاری از مقالاتی که با مضمون «نقش نامطلوب نمایشگرهای موبایل در پروسه خواب» منتشر می شوند برپایه این ایده تدوین شده اند که پیش از کشف الکتریسیته، تلفن های هوشمند و لپ تاپ، آدم ها ساعات طولانی تری می خوابیدند اما آنطور که در نشریه اکونومیست آمده، نمی توان تشخیص داد نیاکانمان دقیقا چه مدتی را صرف خوابیدن خود می کردند.
حالا دو تن از پژوهشگران برای رفع این مساله سه گروه از موجوداتی که در عصر قبل از صنعتی شدن می زیستند را مورد بررسی قرار داده اند: Hadzaها در شمال تانزانیا، Ju/’hoansi San ها از صحرای کالاهاری در آفریقای جنوبی و  Tsimané در بولیوی.
این گروه از پژوهشگران بعد از ۱۱۵۶ روز فعالیت برای گردآوری اطلاعات دریافتند که متوسط زمان خواب در میان این گروه ها، برابر با ۶٫۵ ساعت در شب بوده است و در جوامع صنعتی اما این میزان برابر با ۷٫۵ ساعت اندازه گیری شده. از همین رو شاید خواب شبانه نسل های امروزی آنطور هم که تصور می شود کوتاه نباشد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین