تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی وال استریت ژورنال منتشر شده، شرکت IBM به دولت چین اجازه داده تا کد منبع (Source Code) برخی از محصولاتش را مورد بررسی قرار دهد. اقدام اخیر IBM بیشتر به این دلیل بوده که شرکت یاد شده تصمیم دارد نقش پر رنگ تری را در بازار چین ایفا نماید و بر همین اساس، لازم می داند تا ابتدا حسن نیت خود را به دولت این کشور نشان داده و مقامات را از امنیت بالای سرویس و محصولاتش آگاه نماید.
مقامات چینی در سال های اخیر به شدت پیگیر تکنولوژی هایی که به کشورشان وارد می شوند بوده اند و در این میان، حساسیت ویژه ای نیز بر شرکت های آمریکایی نشان داده و خواستار مرور کدهای منبع سرویس های مختلف بوده اند. حال به نظر می رسد که می توان از شرکت IBM به عنوان اولین کمپانی آمریکایی نام برد که با مرور سورس کدهای محصولاتش توسط دولت چین توافق نموده است.
نگرانی های دولت چین از جایی آغاز می گردند که شاید کمپانی های آمریکایی با آژانس های امنیتی این کشور همکاری کرده و در پی جاسوسی از چینی ها باشند. کمپانی های تکنولوژیک نیز تا کنون تلاش نموده اند با ارائه راهکارهای جایگزین، از بررسی شدن کدهای منبع پلتفرم های مختلفشان جلوگیری به عمل آورند. برای مثال، مایکروسافت نسخه ای دیگر از اسکایپ را برای کشور مورد بحث توسعه داد و آن را با نام «Tom Skype» در اختیار کاربران چینی قرار داد. سرویسی که البته پس از انتقادهای بسیاری که از سوی دولت چین به آن وارد گشت، در نوامبر سال ۲۰۱۳ به کار خود پایان داد.
به گزارش وال استریت ژورنال، بررسی سورس کد محصولات IBM در یک اتاق امن صورت گرفته تا شرکت آمریکایی نیز مطمئن باشد که دستاوردهایش از سوی چینی ها کپی نمی شوند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین