تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

  در سال های اخیر، در روزهای ابتدایی پس از عرضه هر آیفون شاهد وجود یک مشکل اساسی در آن بوده ایم که باعث شده نام این موبایل را بیشتر از رقبایش در رسانه ها بشنویم.

از مشکل مربوط به آنتن دهی آیفون ۴ گرفته (Antennagate) تا مشکل خم شدن آیفون ۶ پلاس (Bendgate) و حالا هم استفاده از دو چیپست مختلف A9 در آیفون های جدید که اخیرا با نام Chipgate شهرت گرفته است و کافیست همین کلمه را به دست گوگل بسپارید تا شما را به ابعاد مختلف اش آشنا کند.

به طور خلاصه، مشکل از جایی آغاز گشته که اپل در آیفون های جدید دو نمونه چیپست A9 را بکار برده، یکی ۱۴ نانومتری و ساخته شده توسط سامسونگ و دیگری ۱۶ نانومتری و ساخته شده توسط تولید کننده ای به نام TSMC. اندازه چیپست ساخته شده توسط TSMC نیز اندکی بزرگ تر است و بر همین اساس، همانگونه که انتظار می رود عملکردی بهتر (البته در حدی بسیار اندک) داشته است.

حال خبر می رسد که احتمالا در آیفون های سال آینده که دست کم روی کاغذ باید از چیپست A10 استفاده کنند، سهم تولید به شکل کلی به شرکت TSMC خواهد رسید و سامسونگ، از میان تولید کنندگان چیپست یاد شده حذف شده است.

بر اساس تحلیل جدید موسسه «JP Morgan Securities»، گفته شده که سال آینده اپل همه چیپست های A10 خود را از طریق TSMC تامین خواهد کرد و آنها را در آیفون ۷ به کار خواهد گرفت. دلیل این کار، یا بهتر است بگوییم این تحلیل چیست؟ عملکرد نا مناسب چیپست ۱۴ نانومتری A9 که از سوی سامسونگ به تولید رسیده.

تا معرفی آیفون های بعدی حدود ۱۱ ماه زمان باقی مانده و تا نهایی شدن طراحی و سخت افزار به کار گرفته شده در آنها نیز مشخصا بیش از ۶ ماه باقی مانده است. آنچه در فوق مطالعه کردید تحلیل یک موسسه آماری بوده و تا آن زمان مشخص نیست که چه اتفاقی روی خواهد داد.

همانگونه که پیش از این نیز ذکر کرده ایم، بخش مربوط به صنایع نیمه هادی سامسونگ اخیرا با سود آوری بسیار مناسبی رو به رو گشته و بعید به نظر می رسد شرکت کره ای به راحتی دست از تولید چیپ های پردازشی آیفون کشیده و یکی از بزرگترین مشتریانش را از دست بدهد.

در زمان فعلی، حتی مشخص نیست که خطوط تولید TSMC بتوانند کشش لازم برای تولید همه چیپست های A10 را داشته باشند، هر چند که در گذشته، این شرکت قادر شده بود همه سفارشات اپل برای چیپست A8 که در آیفون ۶ به کار رفت را از آن خود کند. باید دید در آینده چه اخباری در این خصوص منتشر خواهند شد و آیا واقعا اپل تصمیم به حذف سامسونگ از میان تامین کنندگانش خواهد گرفت یا خیر.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین