تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

دانشگاه کمبریج در بررسی خود ۲۰۰۰۰ دستگاه اندرویدی را از لحاظ آسیب‌پذیری امنیتی بررسی کرده است که طبق نتایج آن ۸۷ درصد از دستگاه‌های موجود در حال حاضر حداقل دارای یک حفره امنیتی هستند. این میزان از آسیب پذیری آمار عجیبی در دنیای اندروید نیست. زیرا پیش‌تر هنگام شناسایی آسیب اِستیج‌فِرایت، کارشناسان متوجه شده بودند که تمامی دستگاه‌های اندرویدی نسبت به این حفره امنیتی آسیب‌پذیر هستند. اما نکته جالبی که نتایج بررسی دانشکاه کمبریج ارایه کرده بود، میزان آسیب‌پذیری تولید‌کنندگان مختلف است.

پس از شناسایی آسیب استیج‌فرایت، تولید‌کننگان دستگاه‌های اندرویدی و در صدر آن‌‌ها سامسونگ و ال‌جی، به سرپرستی گوگل اقدام به ایجاد کمپینی برای انتشار وصله‌های ماهانه‌ امنیتی کردند. در طرف مقابل اچ‌تی‌سی با این که کمپین امنیتی را مفید دانست، اما ارایه وصله‌ امنیتی را به صورت ماهانه برای تمام دستگاه‌ها ممکن ندانست و مشکل اصلی در این زمینه را شرکت‌‌های مخابراتی عنوان کرد.

با توجه به حفره‌های شناخته شده، ارایه وصله‌های امنیتی مداوم بسیار حیاتی است. با این حال طبق بررسی دانشگاه کمبریج، در حال حاضر به طور میانگین دستگاه‌های اندرویدی در هر سال تعداد ۱.۲۶ بروزرسانی امنیتی را دریافت می‌کنند که بسیار کمتر از بروزرسانی ماهانه‌ای است که گوگل و شرکای سخت‌افزاری وی در تلاش برای رسیدن به آن هستند.

با این که عموما شرکت‌های مخابراتی به دلیل عملکرد آهسته خود در انتشار آپدیت‌ها مقصر اصلی شناخته می‌شوند، اما تولید‌کننده‌ها نیز می‌توانند سرعت ارایه بروزرسانی‌های خود را افزایش دهند. دانشگاه کمبریج برای مقایسه عملکرد تولیدکنندگان مختلف در این زمینه از معیاری به نام FUM استفاده کرده است. این معیار از ترکیب سه جز مختلف ایجاد شده است. میزان دستگاه‌هایی که نسبت به آسیب‌پذیری‌های مختلف امن هستند؛ میزان دستگاه‌هایی که به آخرین نسخه اندروید بروزرسانی شده‌اند و تعداد حفره‌های امنیتی که تولید کننده هنوز وصله‌ای برای آن‌ها منتشر نکرده است.

طبق نتایج FUM همان طور که قابل پیش بینی نیز بود، دستگاه‌های نکسوس گوگل کمترین آسیب‌پذیری را نسبت به حفره‌های شناخته شده دارند. این بدین معنا است که دریافت مستقیم بروزرسانی از گوگل می‌تواند به روند رفع مشکلات امنیتی سرعت زیادی ببخشد. پس از نکسوس‌ها، بهترین عملکرد FUM را ال‌جی به خود اختصاص داده است و موتورولا، سامسونگ، سونی، اچ‌تی‌سی و ایسوس در رده‌های بعدی قرار دارند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین