تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

  یوتیوب به عنوان محبوب‌ترین سرویس اشتراک‌گذاری ویدئو هر روز میزبان میلیون‌ها کاربر از سراسر جهان است. احتمالا بسیاری از این کاربران اطلاعی از ویژگی‌های مخفی این سرویس ندارند. در ادامه با برخی ویژگی‌های کاربردی یوتیوب آشنا خواهید شد که کار با این سرویس را برای شما راحت‌تر از قبل خواهند کرد.

ترفندهای مختلفی در استفاده از یوتیوب وجود دارد که کاربران زیادی از وجود آن‌ها آگاه نیستند. این ترفندها هم برای ویدئو‌هایی که در خود یوتیوب مشاهده می‌کنید و هم برای ویدئوهای امبد شده در سایت‌های دیگر کاربرد دارند. برخی از کلیدهای میانبر و نکات، کار شما را برای مشاهده ویدئو در یوتیوب ساده می‌کنند:

از کلید K برای توقف نمایش ویدئو استفاده کنید: بسیاری از کاربران از کلید اسپیس‌بار برای توقف پخش ویدئو استفاده می کنند اما این کلید گاهی اوقات صفحه مرورگر شما را به سمت پایین اسکرول خواهد کرد. بهتر است برای توقف پخش یک ویدئو در یوتیوب از کلید K استفاده کنید.

از کلید M برای برای قطع کردن صدای ویدئو استفاده کنید: برای قطع صدای ویدئو، نیازی نیست به دنبال نشان اسپیکر در صفحه‌ی پخش ویدئو بگردید. با فشار دادن کلید M از روی کیبورد به راحتی صدای ویدئو را قطع کنید.

از کلید F برای تمام صفحه کردن ویدئو استفاده کنید: معمولا افراد برای تمام صفحه کردن ویدئو دو بار روی ویدئو کلیک می‌کنند یا از پنل نمایش ویدئو برای این کار استفاده می‌کنند. ساده‌ترین راه برای تمام صفحه کردن ویدئو در یوتیوب استفاده از کلید F کیبورد است.

کلید J ویدئو را ۱۰ ثانیه به عقب بر می‌گرداند: همانطور که گفته شد از کلید K برای توقف و پخش ویدئو استفاده می‌شود، کلیدهای کناری آن نیز برای کنترل پخش ویدئو استفاده می‌شوند. به وسیله کلید J می‌توانید ویدئو را ۱۰ ثانیه به عقب برگردانید.

از کلیدهای جهت برای جلو و عقب بردن ویدئو استفاده کنید: اگر استفاده از J برای شما مناسب نیست و فقط می خواهید ۵ ثانیه به عقب باز گردید از کلید جهت چپ استفاده کنید. برای جلو بردن ویدئو به اندازه ۵ ثانیه بهتر است از کلید جهت راست استفاده کنید.

کلید L ویدئو را 10 ثانیه جلو می‌برد: خوشبختانه کلیدهای کاربردی برای کنترل ویدئو برای راحتی بیشتر کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. از کلید L برای جلو بردن ۱۰ ثانیه‌ای ویدئو استفاده کنید.

نمایش مجدد ویدئو: برای نمایش مجدد ویدئو کافی است کلید صفر(0) را روی کیبورد فشار دهید.

از کلیدهای 1 تا 9 برای جابجایی در ویدئو استفاده کنید: ویدئوهایی که شما در یوتیوب مشاهده می‌کنید از ۹ قسمت مساوی تشکیل شده‌اند. صرف‌نظر از زمان ویدئو، برای جابجایی در آن می‌توانید از کلیدهای ۱ تا ۹ کیبوردتان استفاده کنید. این روش بهترین و ساده‌ترین راه برای حرکت در قسمت‌های مختلف یک ویدئو محسوب می‌شود.

از ویدئوها در یوتیوب فایل GIF بسازید: فایل‌های GIF معمولا فایل‌های تصویری کوچکی هستند که به راحتی در هر کامپیوتری می‌توان آن‌ها را نمایش داد. برای تبدیل یک ویدئو در یوتیوب به این نوع فایل‌ها کافی است در URL ویدئوی موردنظر کلمه "GIF" را قبل "youtube.com" اضافه کنید یعنی در URL شما باید عبارت "gifyoutube.com" نوشته شود. با انجام این کار صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد که در آن می‌توانید فایل GIF موردنظر خود را بسازید. شما می‌توانید زمان شروع و توقف فایل GIF را تعیین کنید و به راحتی آن را به اشتراک‌ بگذارید.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین