تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

کوالکام را می توان بزرگ ترین تولید کننده سیستم-بر-چیپ های موبایل در جهان دانست که تا کنون چیپست هایش در تلفن های هوشمند و تبلت های بسیار زیادی به کار گرفته شده اند.
حال این شرکت اولین دستاورد خود در زمینه پردازنده های مخصوص کامپیوترهای قدرتمند و سازمانی را در رویدادی که در شهر سان فرانسیسکو برگزار شد، به نمایش کشید.
این محصول البته هنوز نهایی نگشته و به عنوان یک نمونه اولیه معرفی شد. کوالکام اعلام کرد که این پردازنده دارای ۲۴ هسته ۶۴ بیتی (هسته های ARM) است؛ مشابه با پردازنده های حرفه ای «Xeon» از اینتل. شرکت مورد بحث در نمایش کوتاهی که از پردازنده های یاد شده داشت، آنها را در کامپیوترهای سرور به کار برد، جایی که پردازنده های زنون اینتل سلطه ای کامل بر بازارش دارند.
در کامپیوترهای سرور در سازمان های بزرگ، همانطور که گفتیم اینتل حرف اول را می زند و سپس IBM و AMD از راه می رسند و برخی مشتریان سازمانی را به خود جذب می کنند. از زمان عرضه ویندوز NT استفاده از هسته های مبتنی بر x86 در بالاترین حد محبوبیت قرار داشته اما اخیرا پردازنده های مبتنی بر هسته های ARM در سرورها توانسته اند محبوبیت اندکی را از آن خود کنند، بخصوص زمانی که استفاده کننده به بهینه بودن مصرف انرژی توجهی ویژه نشان دهد.
یکی از معاونین ارشد کوالکام به نام آناند چاندراسکر (Anand Chandrasekher) خبر می دهد که اگرچه نمونه اولیه این پردازنده اکنون دارای ۲۴ هسته است اما تعداد هسته ها، در نسخه نهایی افزایش خواهد داشت و از فناوری های کاملا بروز پردازشی در آنها استفاده خواهد گشت. (وی خبر نداده که در محصول نهایی دقیقا با پردانده ای چند هسته ای رو به رو خواهیم بود.)
باید دید که در نهایت آیا کوالکام خواهد توانست بخشی از بازار کامپیوترهای سرور و حرفه ای را به خود اختصاص دهد یا خیر.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین