تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

اگر یک ماه پیش از منجمان و دانشمندان در مورد آب در مریخ سوال می کردید به شما می گفتند قبلا شواهدی دال بر وجود H2O مایع در این سیاره به دست آمده است اما از آن زمان تاکنون مدت زیادی سپری شده و آن شواهد نیز حالا احتمالا از بین رفته اند.
اما روند تغییر اشکال مختلف آب در مریخ چگونه است؟ ابتدا این خبر مهم منتشر شد که آب مایع همچنان (در قالب یکی از اشکال آن) در این سیاره وجود دارد. حالا داده های جدید از کاوشگر کنجکاوی نشان می دهند که میزان این آب به مراتب بیشتر از چیزی است که تصور می شد و علاوه بر این، آب یافت شده برای مدتی طولانی تر آن هم به اشکالی که از فرضه وجود حیات در سیاره سرخ پشتیبانی می کند، در آن وجود داشته است.
کاوشگر کنجکاوی در سال های اخیر به بررسی صخره های رسوبی اطراف محوطه ای پرداخته که تحت عنوان دهانه Gale از آن یاد می شود. عمق این دهانه و نوع ماسه هایی که در آن پیدا شده خبر از وجود دریاچه ای می دهد که برای مدتی طولانی آب در خود داشته است.
این مساله به تقویت فرضیه ای کمک می کند که براساس آن مریخ زمانی فشار هوای مناسب برای زندگی را داشته است و هوای آن به گونه ای نبوده که باعث یخ زدن آب شود.
پرسش در مورد وجود آب روی مریخ می تواند مقدمه ای باشد بر این سوال که آیا سیاره سرخ می تواند حیات را در خود جای دهد یا خیر؟
البته یافته های کاوشگر کنجکاوی نمی توانند موید وجود حیات روی مریخ باشد، اما حکایت از آن دارند که مواد ضروری ترکیب بیولوژیکی (آب و شرایط سازگار با میکروب) زمانی در مریخ وجود داشته اند.
نظریه ها و شواهد دال بر وجود آب زمینی روی مریخ مدت هاست که مطرح شده و به دست آمده اند اما این فرضیات عموما بر پایه ایده فوران یکباره آب زیر سطحی یا نشت آرام آن به سطح مطرح شده اند یا فرض شان بر این است که اقیانوسی با آب بسیار شور در این سیاره وجود داشته است.
با این همه داده های جدید ایده وجود آب سطحی و در نتیجه ظهور حیات در سطح سیاره سرخ را بیش از هر زمان دیگری تقویت می کنند. تیم دست اندرکار این پروژه با استناد به یافته های اخیر خود مدعی هستند که حیات فرازمینی ممکن است وجود داشته باشد یا اینکه زمانی وجود داشته چراکه شواهد به دست آمده از وجود آب در این سیاره بسیار زیاد هستند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین