تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

ناسا زمانی مدعی شد که هیچ شرکت خصوصی فعال در حوزه هوا و فضا نمی تواند بدون کمک این آژانس به سیاره سرخ برسد. اگر این ادعا صحت داشته باشد، چنین شرکت هایی باید سپاسگزار ناسا باشند چراکه به تازگی سندی از سوی این سازمان منتشر شده که جزئیات مربوط به تمامی گام های آن برای رسیدن به مریخ را بر می شمارد.
در این سند، ناسا سه مرحله مختلف از سفر فضایی خود را تعریف کرده و از مرحله ای آغاز می کند که «Earth Reliant» یا متکی به زمین نام دارد و در جریان آن آزمایشاتی در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی صورت می گیرد تا مشخص شود که حضور طولانی مدت بشر در ماموریت های دراز مدت چه اثراتی بر بدن آن خواهد داشت.
این مرحله هم اینک در دست انجام است و آژانس فضایی آمریکا نیز مشغول تست مواد مختلفی است و حتی اجسام گوناگونی را با استفاده از پرینترهای سه بعدی در فضا تولید می کند و تحقیقات مقتضی و مناسب را روی رفتار انسان و سلامت آن انجام میدهد تا از این لحاظ مشکلی برای نخستین گروه از مسافران فضایی پیش نیاید.
مرحله یا فاز دوم «Proving Ground» یا آزمونگاه نام دارد. همانطور که از روی نام این مرحله می توانید حدس بزنید در این مرحله ناسا تکنولوژی های خود را به صورت واقعی مورد استفاده قرار می دهد تا ثابت کند که این تکنولوژی ها کار می کنند.
نخستین پرواز فضاپیمای SLS و اوریون که قرار است در سال ۲۰۱۸ میلادی انجام شود همگی بخشی از این مرحله هستند. در سال ۲۰۲۰ میلادی هم قرار است ماموریتی با نام Astroid Redirect Robotic انجام شود که آن نیز در راستای عملیاتی سازی همین مرحله است.
در این ماموریت یک جرم آسمانی به مدار ماه برده می شود تا ناسا بتواند تکنولوژی های جدید خود نظیر سیستم پیشرانش الکتریسیته خورشیدی را روی آن مورد آزمایش قرار دهد؛ قرار است از این سیستم در ماموریت های آتی به مریخ استفاده شود.
اما مرحله سوم یا آخر، Earth Independent یا استقلال از زمین نام دارد و ناسا در جریان آن تکنولوژی های توسعه یافته و تست شده خود را به کار می گیرد تا فضانوردان را به نزدیکی مریخ و اقمار آن بفرستد و در انتها آنها را روی سطح این سیاره فرود بیاورد.
این آژانس امیدوار است که تا آن زمان موفق شود تکنولوژی های مورد نیاز برای زندگی بشر روی مریخ را بسازد و منابع موجود در این سیاره (از قبیل اکسیژن، آب و سوخت) را نیز کشف کند.
در انتهای این مطلب می توانید خلاصه ای از سه مرحله یاد شده را از طریق این تصویر مشاهده نمایید. برای دریافت جزئیات کامل سند منتشر شده از سوی ناسا نیز می توانید به سایت آن مراجعه نمایید.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین