تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

اگرچه اکنون فیسبوک حدود ۱.۵ میلیارد کاربر فعال دارد، رقمی که تقریبا ۲۱ درصد از جمعیت کل جهان را تشکیل می دهد، ولی همواره این شبکه اجتماعی چنین موفق نبوده و در ابتدای کار خود با مشکلات بسیاری مواجه بود.
فیسبوک از همان ابتدا تلاش کرد که از کشور هند استفاده کرده تا بتواند جمعیت کاربرانش را بالاتر ببرد، این کشور در حال حاضر جمعیتی بالغ بر ۱.۵ میلیارد نفر دارد اما مشکل فیسبوک با آن، این است که حدود ۸۰۰ میلیون نفر از ساکنین کشور مورد بحث به اینترنت دسترسی ندارند. بر همین اساس است که شبکه اجتماعی یاد شده تلاش می کند تا به مناطق محروم آن، به روش های مختلف و رایگان اینترنت برساند.
در هفته گذشته، آقای Narenda Modi، نخست وزیر کشور هند میهمان «دره سیلیکون» بود و با رهبران تکنولوژیک آن نیز دیدن نمود؛ از ساتیا نادلا گرفته تا ساندر پیچای، تیم کوک و مارک زاکربرگ.
آقای زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک برای دو روز میزبان آقای Narenda Modi بود و بخش های مختلف فیسبوک را به وی نشان داد. در یک نشست عمومی که حالتی پرسش و پاسخ مانند داشت اما، Modi بر روی صحنه به زاکربرگ پیوست و مدیر عامل فیسبوک نیز تلاش نمود تا در ابتدای کار خاطره ای مثبت از کشور هند تعریف کند، نکته جالب ماجرا اینکه خاطره آقای زاکربرگ، به استیو جابز مربوط می شد.
«می دانید، کشور هند از همان ابتدا اهمیت ویژه ای برای فیسبوک داشت و به شکل گیری این کمپانی کمک بسزایی کرد. قبلا، این داستان که می خواهم نقل کنم را در مکان عمومی دیگری نگفته ام و افراد بسیار کمی از آن مطلع هستند. در ابتدای کارمان و شکل گیری کمپانی، قبل از این که مثل حالا، همه امور روندی مناسب به خود بگیرند، با دوران بسیار سختی رو به رو بودیم. هر کس از راه می رسید و می خواست ما را با قیمت کمی بخرد. خیلی ها هم توصیه می کردند که بهتر است کمپانی را به آنها بفروشم. در نتیجه، تصمیم گرفتم به ملاقات یکی از الگو و مربیان خود به نام استیو جابز بروم. وی به من گفت که برای اتصال بخش های مختلف شرکتم به هم، و بهبود فرایند پیشرفت، باید به کشور هند سفر کنم. باید به همان معبدی بروم که او در جوانی اش به آن سر زده و توانسته از طریق تفکر در آن، سرنوشت اپل را دگرگون کند. به هند رفتم و یک ماهی در این کشور به مسافرت پرداختم؛ دیدن مردم، نحوه کار کردن و البته اتصال قدرتمند آنها به هم، برایم جالب بود. کاری که انجام می دادیم، اهمیتی تازه برایم پیدا کرد و احساس کردم بهتر می توانیم کاربران را به هم متصل کنیم. این همان موردیست که در ده سال اخیر، آن را همواره به یاد داشته ام.»
جابز در زمان تاسیس امپراطوری اپل، ۷ ماه را در کشور هند گذراند و به مناطق مختلف آن سفر کرد.
در این میان لازم به ذکر است که حتی استیو جابز، در واقع یکی از طرفداران مارک زاکربرگ بوده. والتر ایزاکسون، نویسنده کتاب زندگینامه استیو جابز خاطر نشان می کند که وقتی از او پرسیده در دره سیلیکون چه کسی را تحسین می کنی، مارک زاکربرگ اولین نامی بوده که از دهان جابز خارج شده. در مصاحبه های دیگر نیز جابز قبلا زاکربرگ را تحسین کرده بود که به جای فروش استارتاپ اش به کمپانی های دیگر، تصمیم گرفته آن را نگه دارد و رشدش را تماشا کند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین