تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 این روزها ظاهرا بزرگان دنیای فناوری آستین های خود را بالا زده اند تا مشکلاتی مشترک را از پیش پای بشر بردارند و همگی برای دستیابی به اهدافی یکسان تلاش می کنند. مایکروسافت یکی از نامداران این صنعت است که البته جایگاه قدرتمند ۱۰ سال قبل خود را ندارد؛ در آن دوران تصور وجود کامپیوترهای شخصی که بر پایه سیستم عامل دیگری غیر از ویندوز عمل کنند تقریبا غیر ممکن بود.
حالا اما محاسبات شخصی فراتر از سیستم های دسکتاپی و لپ تاپ هاست و حرف از دستگاه های دیگری نظیر تلفن های هوشمند، تبلت ها و حتی کامپیوترهای پوشیدنی در میان است.
بندیکت ایوانس از تحلیلگران شرکت اندرسون هوراویتز روز گذشته جدولی را در توئیتر منتشر کرد که نشان می دهد دقیقا از چه زمانی مایکروسافت جایگاهش را به عنوان بازیگر مسلط بر صنعت تکنولوژی دنیا از دست داد.

 جدول بالا سهم کلی مایکروسافت از فروش کامپیوترهای شخصی در سال های گذشته را نشان می دهد. در ژوئن سال ۲۰۰۷ میلادی، یعنی زمانی که نخستین دستگاه آیفون معرفی شد مایکروسافت تقریبا سهم ۱۰۰ درصدی از بازار کامپیوترهای شخصی را در اختیار داشت.
چهار سال بعد اما، یعنی در ژوئن سال ۲۰۱۱ میلادی این سهم به رقم ۵۰ درصد تنزل یافت و از این زمان به بعد بود که سقوط مایکروسافت روندی صعودی یافت و iOS و اندروید نیز سهم خود از کامپیوترهای دارای قابلیت اتصال به اینترنت را بالا بردند و در عین حال تلاش های اهالی ردموند برای اعلام حضور در این حوزه از طریق تلفن های هوشمند به شکست انجامید.
مجددا باید تاکید کنیم که هیچیک از این موارد به معنای خارج شدن مایکروسافت از بازی نیست: سیستم های دسکتاپی و لپ تاپی این شرکت همچنان اهمیتی قابل ملاحظه دارند و ویندوز نیز پلتفرم شماره یک در این دستگاه ها محسوب می شود. اما روشن است که کمپانی مورد بحث دیگر بر دنیای فناوری حکمرانی نمی کند و سلطه آن از سال ها قبل (یعنی ۲۰۱۱) پایان یافت.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین