تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 ابزارهای الکترونیکی بی شماری از تلفن های هوشمند گرفته تا خودروهای برقی، برای انجام فعالیت های خود از باتری های لیتیوم یونی بهره می برند.
این باتری ها هرچند تاکنون از پس وظایف خود برآمده اند، اما مشکلاتی نیز دارند که از جمله آنها می توان به کاهش ظرفیت در طول زمان و تعداد چرخه شارژ محدود اشاره کرد.
این موضوع در کنار نیاز روز افزون به باتری هایی با ظرفیت بالاتر، باعث شده محققین تاکنون روش های مختلفی را برای ساخت نمونه های جایگزین و بهتر امتحان کنند.
در یکی از آخرین تلاش ها، محققین دانشکده مهندسی Riverside Bourns دانشگاه کالیفرنیا روشی ابداع کرده اند که می تواند جلوی کاهش ظرفیت باتری ها را بگیرد، آن هم با استفاده از قارچ های خوراکی.
این دانشمندان با استفاده از قارچ های خوراکی تکمه ای، باتری های لیتیوم یونی ساخته اند که با صرفه هستند، به محیط زیست صدمه نمی زنند و تولیدشان نیز ساده است.
در حال حاضر برای ساخت الکترود باتری های لیتیوم یونی از گرافیت استفاده می شود که درست بر خلاف مورد قبلی گران قیمت است، اثر مخربی روی محیط زیست دارد و تولید آن نیز دشوار است.
محققین اما در ساخت باتری جدید خود از روش زیست توده استفاده کرده اند که گزینه ایده آلی برای پاسخگویی به تقاضای بسیار بالای موجود در زمینه باتری به شمار می رود.
الکترودهای مورد استفاده در باتری ها لازم است ساختاری متخلخل داشته باشند تا بتوانند انرژی را با ظرفیت مورد نیاز انتقال دهند.
گرافیت هرچند از چنین خصوصیتی برخوردار است، اما در عین حال به مرور زمان و با استفاده، دچار آسیب الکتریکی شده و قابلیت های خود را از دست می دهد.
در قارچ ها اما به دلیل وجود مقادیر زیاد نمک پتاسیم این روند معکوس است و با طی زمان به ظرفیت انتقال الکترون ها افزوده می شود.
با این وجود اما در پایان لازم است بدانید بر اساس اعلام محققین یاد شده، باتری های لیتیوم یونی ساخته شده از قارچ هنوز در ابتدای راه قرار دارند و لازم است بهینه سازی های بیشتری روی آنها صورت گیرد، در نتیجه نباید انتظار داشته باشید در تولید تلفن هوشمند بعدی شما از آنها استفاده شده باشد


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین