تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

D-Waveجدیدترین کامپیوتر کوانتومی خود را با نام 2X تولید کرده است و بر اساس قراردادی که این کمپانی با گوگل امضا کرده، این دستگاه در اختیار گوگل برای رفع نیازهایش قرار گرفته است.

گوگل، ناسا و اتحادیه تحقیقات فضایی دانشگاه‌ها، امروز اعلام کردند که D-Wave 2X، جدیدترین و قدرتمندترین کامپیوتر کوانتومی موجود در دنیا را تهیه کرده‌اند. در 2X تعداد کیوبیت‌ها نسبت به مدل پیشین D-Wave دوبرابر شده و به ۱۰۰۰ رسیده است. گفته می‌شود این ابررایانه در دمای ۱۶ میلی‌کلوین (یعنی خیلی خیلی خیلی سرد!) کار می‌کند. در قراردادی که اخیرا منعقد شده، قرار است D-Wave با هر مدل جدید ابررایانه‌ای که می‌سازد، نیاز گوگل را تامین کند.
دستگاه جدید قرار است همان کاری را انجام دهد که مدل پیشین در لابراتوار گوگل انجام می‌داد؛ یعنی مسایل بهینه‌سازی، یادگیری ماشین و... .
پردازش کوانتومی فرایندی دشوار و پیچیده است. جدای از منطق عمومی این فناوری که از قوانین فیزیک کوانتوم بهره می‌برد، هنوز مشخص نیست که در عمل، چقدر سریع‌تر از پردازش به سبک و سیاق سنتی است. این موضوع را اولین بار ماتیاس ترویر، فیزیکدان برجسته مطرح کرد؛ وی مدعی شد کامپیوترهای کوانتوم، نتوانستند در بنچمارک‌های اصلی اختلاف چشمگیری با کامپیوترهای سنتی ایجاد کنند. محقق دیگری که با ترویر در این پژوهش همراه بود، جان مارتینز نام دارد که دو ماه پس از انتشار نتیجه‌ی پژوهش، برای کار در لابراتوار هوش مصنوعی گوگل استخدام شد. البته D-Wave منکر این موضوع شد؛ اما از آن زمان تا کنون هیچ تست معنی‌داری روی این فناوری انجام نشده تا بتوانیم مقایسه دقیقی داشته باشیم.
اما گوگل و بقیه روی این پروژه سرمایه‌گذاری کردند؛ با این توجیه که پردازش کوانتومی نسبت به روش‌های سنتی بسیار خلاقانه‌تر و بهینه‌تر به حل مساله می‌پردازد.
بنا به گفته‌های D-Wave، مشتریان این فناوری توانسته‌اند از آن در تشخیص صحبت، عملیات رباتیک در فضا، مدیریت ترافیک هوایی و جستجوی وب استفاده کنند


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین