تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

حتما عکس های مربوط به ماموریت های آپولو را مشاهده کرده اید اما تا به حال نمونه چنین آلبوم عکس بزرگی را ندیده اید؛ طبق اعلام ناسا بیش از ۸۴۰۰ عکس از ماموریت های این سازمان به ماه با رزلوشن ۱۸۰۰dpi در فلیکر آپلود شده اند.
اما ناسا صرفا برای انجام ماموریت های اکتشافاتی علمی، فضانوردان خود را به ماه نفرستاده است بلکه آنها را به تعداد زیادی دوربین Hasselblad مجهز نموده تا زیباترین تصاویر را در حین ماموریت های هیجان انگیز خود ثبت نمایند.
عکس های گرفته شده با استفاده از این دوربین ها، نگهداری شده و بسیاری از آنها به صورت دیجیتالی در آمدند. اما در سال های اخیر، پیشرفت های قابل توجهی در کیفیت نمایشگرهای مورد استفاده ما چه در اتاق های پذیرایی، چه روی میز و چه در داخل جیب هایمان اتفاق افتاد و باعث شد که تصاویر گرفته شده توسط فضانوردان شکلی پیکسلی و بی کیفیت به خود بگیرد.
اما به لطف تلاش ها و زحمات جمعی از علاقمندان به فضا و عکاسی تمامی تصاویر گرفته شده از ماه (و همچنین عکس هایی که در مسیر حرکت به سمت ماه و بازگشت از آن گرفته شده اند) با رزلوشن بالا در یک گالری مجازی در فلیکر آپلود شده اند و در معرض دید علاقمندان قرار گرفته اند.
طبق گفته Kipp Teague که سرپرستی پروژه آرشیو آپولو را در اختیار دارد این فرایند بسیار زمان بر بود. او در مصاحبه با The Planetary Society اظهار داشت: در سال ۲۰۰۴ میلادی مرکز فضایی جانسون کار اسکن مجدد مجلات تهیه شده از فیلم دوربین Apollo Hasseelblad را آغاز کرد و من و اریک جونز نیز شروع به تهیه نسخه های TIFF (غیر فشرده با رزلوشن بالا) از این اسکن های جدید کردیم و آنها را روی DVD ذخیره نمودیم.
این تصاویر در ادامه برای استفاده در وبسایت ما فراوری شدند و اعمالی نظیر تنظیم رنگ و سطح روشنایی روی آنها صورت گرفت و ابعادشان نیز به حدود ۱۰۰۰dpi کاهش داده شد.
چون تقاضا برای عکس های دارای رزلوشن بالا بسیار زیاد بود Teague تصمیم گرفت که فرایند یاد شده را از نو انجام داده و آنها را به صورت مجله به مجله روی فلیکر آپلود نماید.
نتایج این کار خود گویای تلاش های صورت گرفته برای عملیاتی سازی طرح مذکور هستند. دوربین های Hasseblads به خاطر ثبت جزئیات بالا شهرت دارند و تحت عنوان دوربین های دارای «فرمت متوسط» از آنها یاد می شود (که این یعنی فیلم های مورد استفاده توسط آنها در حدود سه تا چهار برابر بزرگ تر از فریم های استاندارد ۳۵ میلیمتری است) و این جزئیات را می توانید در تصاویر آپلود شده در فلیکر شاهد باشید.
در این تصاویر دهانه های آتشفشانی سطح ماه گویی حیاتی دوباره یافته اند و حتی می توانید منافذ پوست فضانوردان را هم ببینید. گفتنی است در برخی از ماموریت های اخیر ناسا به ماه از فیلم های ۳۵ میلیمتری برای ثبت تصاویر استفاده شده است که برخی از آنها را هم می توانید در این آرشیو ببینید.
اما خبر جالب تر اینکه در آینده بر تعداد این عکس ها و تصاویر باز هم افزوده می شود. مجموعه موجود در فلیکر دربرگیرنده تصاویر ثبت شده از اغلب ماموریت هاست، با این حال از عکس های مربوط به ماموریت های ۷، ۸، ۹، ۱۰ یا ۱۳ آپولو در آن خبری نیست.
برخی از این تصاویر البته قرار است که درآینده نه چندان دور به این مجموعه اضافه گردند اما برای اضافه شدن باقی آنها به زمان زیادی نیاز است. این پروژه همانطور که در ابتدا گفته شد با ۸۴۰۰ عکس آغاز می شود که برای شروع بسیار زیاد است و در ادامه هم بر این میزان اضافه می گردد.

ناسا بیش از ۸۴۰۰ عکس از ماموریت های آپولو به ماه را روی فلیکر آپلود کرد

ناسا بیش از ۸۴۰۰ عکس از ماموریت های آپولو به ماه را روی فلیکر آپلود کرد

ناسا بیش از ۸۴۰۰ عکس از ماموریت های آپولو به ماه را روی فلیکر آپلود کرد


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین