تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

قلب یکی از اصلی‌ترین اعضای بدن است که ایجاد مشکل در آن می‌تواند حتی باعث مرگ انسان شود. دانشمندان در تلاشند تا بتوانند قلب مصنوعی را با عملکردی شبیه به قلب طبیعی خلق کنند و به نظر می‌رسد در آینده‌ی نزدیک شاهد عرضه‌ی قلب مصنوعی با عملکردی مشابه قلب طبیعی خواهیم بود.

مشکلات قلبی بعضا راهی جز پیوند قلب را برای بیماران باقی نمی‌گذارد. آمارهای منتشر شده حکایت از این دارد که در ایالات متحده‌ آمریکا بیش از ۱۲۳٫۰۰۰ بیمار در انتظار دریافت قلب هستند. حال آنکه ایجاد قلبی مصنوعی با عملکرد مشابه قلب واقعی می‌تواند گره بزرگی از مشکلات بیماران باز کند. البته در حال حاضر نمونه‌هایی تولید شده که استفاده از آن چندان ساده نیست، بطوریکه یک پمپ خارجی به بدن متصل شده و وظیفه‌ی پمپاژ آب را بر عهده دارد. حال محققان در دانشگاه کرنل (Cornell) قلبی مصنوعی را تولید کرده‌اند که جنس آن از فوم بوده و قدرت آن بسیار بیشتر از سایر قلب‌های مصنوعی است که از موارد نرم ساخته شده‌اند.
قلب مصنوعی جدید تولید شده از یک سیلیکون بسیار نرم ساخته شده که در آن از ماهیچه‌های رباتیک و مصنوعی استفاده شده است. این قلب را می‌توان به راحتی درون بدن قرار داد، بطوریکه به سادگی قادر است با سایر اعضای بدن ارتباط برقرار کرده و با بافت‌های ارگانیک را پذیرایی کند. براساس گزارش‌های منتشر شده این قلب برخلاف سایر نمونه‌های توسعه یافته قادر است به واسطه‌ی بهره‌گیری از منافدی که در آن وجود دارد، هوا را به دورن خود کشیده و در نتیجه قابلیت تپش را ایجاد کند. با استفاده از این قلب مصنوعی خون همچون فرآیند طبیعی آن در رگ‌ها پمپ شده و به سایر اعضا می‌رسد. دانشمندان با قراردادن این قلب درون یک پوشش پلاستیکی از نشت خون جلوگیری می‌کنند.

البته باید به این موضوع اشاره کرد که این نتیجه‌ی اولیه تحقیقات محققان دانشمندان کرنل است و هنوز زمان قراردادن قلب درون بدن انسان فرا نرسیده. برخلاف قلب طبیعی، نمونه‌ی توسعه یافته توسط دانشمندان کرنل تنها از دو بطن تشکیل شده است. در قلب طبیعی چهار بطن وجود دارد. هنوز مشخص نیست که عملکرد این قلب مصنوعی زمان‌هایی که شاهد تغییر دما می‌شود، چگونه خواهد بود. همانطور که می‌دانید دمای بدن انسان با تغییر وضعیت آن و در حال کارهای مختلف دمای مختلفی دارد. البته یکی دیگر از مواردی که استفاده از این قلب را در شرایط واقعی غیرممکن می‌کند، سرعت پایین پمپ خون توسط نمونه‌ی جدید توسعه یافته است. البته باید به این موضوع اشاره کرد که در حال حاضر این قلب از نظر سرعت بهترین عملکرد را بین سایر نمونه‌های مصنوعی توسعه یافته دارد. دانشمندان در تلاشند تا با بهبود عملکرد این قلب، به استفاده از این قلب در بدن انسان بیش از پیش نزدیک‌تر شوند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین