تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 مایکروسافت در کنفرانس بیلد سال ۲۰۱۴ برای اولین بار از ایده و طرح مفهومی استفاده از ویندوز در خودرو ها پرده برداشت. در آن زمان، ایده چنین بود که از طریق یک نمایشگر که در خودرو قرار گرفته، بتوانید با موبایل ویندوزی خود ارتباط برقرار کنید.
البته مدیران این شرکت خبر دادند که قرار نیست ظاهر و منوی کاربری موبایل صرفا به نمایشگر منتقل گردد، بلکه رابط کاربری به شکل کامل برای استفاده در خودرو بازطراحی خواهد شد. در ضمن، گفته شده بود که کاربر خواهد توانست با استفاده از صدای خود با این سیستم به تعامل بپردازد.
اکنون به نظر می رسد که شرکت ساکن ردموند، تصمیم گرفته تا از کورتانا در طرحی مشابه استفاده کرده و آن را به خودروها بیاورد.
مایکروسافت امروز در تایوان یک کنفرانس خبری با نام «TechDays» برگزار کرد و آقای ساموئل شن، مدیر ارشد تحقیقات مایکروسافت در آسیا خبر داد که این شرکت، اکنون تصمیم دارد از کورتانا در خودرو ها استفاده کند. در واقع، قرار است نمایه ای از رابط کاربری و دستیار دیجیتالی به شیشه جلو تابانده شود تا راننده به راحتی بتواند با آن به گفتگو بپردازد.
یکپارچه سازی کورتانا با خودروها این ویژگی را در اختیار رانندگان قرار خواهد داد تا بتوانند به راحتی، از طریق شیشه جلوی خودروی خود، دست به رزرو رستوران، تماشای نقشه های مجازی از مکان و مسیر های مختلف و اقداماتی از این قبیل بزنند.
در این میان Taipei Times خبر می دهد که آقای «شن» گفته: «به دلیل هزینه ساخت بالا، تا کنون محصولات اینچنینی در مایکروسافت به تولید نرسیده اند اما اکنون تلاش داریم تا با خودرو سازان تایوانی به توافق برسیم تا بلکه بتوانیم با همکاری هم، چنین فناوری هایی را به خودروهای جدید وارد کنیم.»
به نظر می رسد که تلاش های مایکروسافت در خصوص بهبود شرایط خودروها، از سال گذشته جدی تر شده اند. لازم به اشاره است که در سال های اخیر، مایکروسافت با شرکت های خودروساز بسیاری همچون نیسان، بی ام دبلیو، فورد، کیا و فیات همکاری داشته و سرویس هایی را برای بخش سرگرمی اتومبیل های آنها توسعه داده است. اکنون هم این شرکت ها در تلاش هستند تا نسخه ای مخصوص از ویندوز ۱۰ را به خودروهای خود بیاورند که البته به نظر می رسد هر سازنده، ظاهر اختصاصی خودش را به کار خواهد برد و شاهد استانداردی در این زمینه نخواهیم بود.
حال باید دید تلاش های ردموندی ها در زمینه ورود به خودروها چه نتیجه ای خواهد داشت و آیا مایکروسافت خواهد توانست رقابتی جدی را با «اندروید آتو» از گوگل و «کارپلی» از اپل آغاز کند؟


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین