تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

ظاهراً یک کشور دیگر هم با گوگل سر ناسازگاری گذاشته و اینبار روس ها غول دنیای جستجوهای اینترنتی را متهم به انحصارگرایی کرده اند؛ در اصل روسیه و دادگاه های این کشور باور دارند گوگل از موقعیت پلتفرم خود بر روی موبایل ها و تبلت های اندرویدی سو استفاده کرده و با ارائه پیش فرض اپلیکیشن های سرویس هایش روی این پلتفرم، عرصه را به سایر خدمات دهندگان بومی تنگ نموده و فرصت رقابت سالم را از آنها گرفته.
ماجرا از آنجایی شروع می شود که کمپانی Yandex، مالک یکی از مطرح ترین موتورهای جستجو در روسیه، از گوگل به رگولاتوری مربوطه در کشور مورد بحث شکایت برده و به آن اتهام انحصار گرایی زده است.
پس از آن فدراسیون ضد انحصار سرویس های اینترنتی در سرزمین تزارها، اقدام به بررسی ها لازم کرده و به نظر می آید به این نتیجه رسیده که گوگل به شکل غیر عادلانه ای سرویس ها و خدمات خود را به کاربران اندرویدی عرضه می نماید و به نوعی از موقعیت بازار مرتبط به این پلتفرم و شرایط حاکم بر آن سو استفاده می کند.
رای نهایی مرتبط به این مجادله احتمالاً ظرف ۱۰ روز کاری آینده مشخص می شود و ممکن است گوگل مجبور گردد محصولات اندرویدی در روسیه را بدون هیچ یک از اپلیکیشن های اصلی خود ارائه کرده و تنها روی شان پلی استور را نصب نماید تا کاربر با کمک آن بتواند اپهای دلخواهش را انتخاب کند.
گفتنی است شواهد نشان می دهند که احتمالاً Yandex برنده ی دعوای یاد شده خواهد بود، زیرا از همین الان سهام کمپانی مذکور شامل رشدی ۱۰ درصدی گشته. بلومبرگ هم می افزاید ظرف سال جاری ترافیک جستجوهای Yandex افولی ۵۰ درصدی پیدا کرده و در عوض ترافیک گوگل از روسیه ۴۲ درصد رشد داشته و این مسئله به یقین سرآغاز ماجرا را رقم زده است.
گوگل هنوز اقدام خاصی را در پاسخ به اتفاقات بالا صورت نداده و گفته منتظر می ماند تا حکم مربوطه را دریافت کرده و سپس تصمیم مناسب را بر حسب شرایط موجود اتخاد می نماید.
روسیه تنها سرزمینی نیست که برچسب انحصارگرایی به ساکنین مانتین ویو می زند و رفتار این شرکت در قبال ارائه سرویس هایش بر روی سیستم عامل اندروید مورد توجه اتحادیه اروپا نیز قرار گرفته و هم اکنون در دست بررسی قرار دارد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین