تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

چندی پیش دارپا وعده ساخت نوع خاصی از اندام های مصنوعی را داد که قادر خواهند بود حسی شبیه به واقعیت را تولید کنند و باید بگوییم که این سازمان به خوبی توانسته وعده دیرینه اش را عملیاتی کند. طبق اعلام دارپا، پژوهشگران این سازمان موفق به ساخت نوعی دست مصنوعی شده اند که توانسته حسی «نزدیک به لامسه» را در فرد دریافت کننده، ایجاد نماید.
بیمار دریافت کننده این عضو توانست تشخیص دهد چه زمان هایی دانشمندان نقاط خاصی از انگشتانش را لمس می کردند یا در کدام مواقع با لمس همزمان دو انگشت وی، سعی در فریب دادنش دارند.
اما راز این دستاورد در کاربرد موتورهای حساس به فشار در داخل دست بود که مستقیما به مغز فرد متصل شده بودند و حس کنترل از طریق آن را در فرد ایجاد می کردند؛ به این ترتیب، هر زمان که دست این فرد چیزی را لمس می کرد، سیگنال های الکترونیکی را برای مغز وی ارسال می نمود و حسی شبیه به تماس از طریق گوشت و پوست را در فرد به وجود می آورد.
البته برای آنکه این تکنولوژی رنگ واقعیت به خود بگیرد هنوز کار زیادی باید انجام شود چراکه سنسورهای در نظر گرفته شده برای این دست کل سطح آن را پوشش نمی دهند و در تشخیص دما یا دیگر مولفه هایی که در زمان لمس اشیاء برای انسان اهمیت دارند ناتوان هستند.
با این همه، ساخت این دست می تواند گامی بسیار مهم در ساخت اندام های مصنوعی قلمداد شود و چنانچه عاقبت این تکنولوژی به مرحله کاربرد انبوه برسد، معلولان و افراد ناتوان قادر خواهند بود، حرکت و حسی که در گذشته داشته اند را باز یابند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین