تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

ˮمی‌توان از تصاویر واضح و با کیفیت کلید‌های خیلی مهم، برای کپی برداری از آنها استفاده کردˮ. این درسی بود که TSA (یکی از مشهورترین برند‌های قفل‌ چمدان) پس از این که عکس تعدادی از شاه کلید‌های قفل‌های چمدانی این کمپانی در اینترنت دست به دست چرخید؛ در ماه گذشته برای یاد گرفتنش هزینه سنگینی را متحمل شد.
در واقع این عکس‌ در نوامبر سال گذشته در یکی از مقالات روزنامه واشنگتن پست درباره چمدان‌های مسافران هواپیما منتشر و از طریق شبکه‌های اجتماعی توسط بسیاری از مردم مشاهده شده بود؛ البته TSA و روزنامه خیلی زود با پی بردن به خطری که این عکس می‌تواند داشته باشد، عکس مذکور را از گزارش حذف کردند، اما آنچه نباید می‌شد شده بود و آب ریخته قابل جمع کردن نبود! عکس شاه کلید‌های چمدانی TSA به سرعت در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شد.
اهمیت این عکس در چه چیزی است؟
شاه کلید‌ها می‌توانند تمامی قفل‌های چمدان ساخته شده توسط TSA یا تحت لایسنس این برند را باز کنند، فقط کافی است که از کلید درست برای هر نوع قفل استفاده شود. با داشتن عکس‌هایی با جزئیات زیاد از این کلیدها می‌توان آنها را ساخت و در این صورت یک فرد شرور می‌تواند قفل همه چمدان‌ها را باز کند؛ مانند کاری یکی از کاربران سایت GitHub با نام کاربری Xylitol انجام داد.
Xylitol یک سری از این عکس‌ها را بوسیله پرینتر سه‌ بعدی چاپ کرد. او ظاهرا کلید‌ها را بدون آن که تست کند ساخت اما با توجه به توییت فردی به نام Bernard Bolduc در شبکه توییتر در عملکرد درست حداقل یکی از کلیدها شک و تردید وجود ندارد.

نتیجه گیری اخلاقی:

قفل‌هایی که دارای شاه‌کلید هستند همیشه می‌توانند با چنین مشکلی روبرو شوند؛ یک کلید می‌تواند چندین قفل را باز کند که از لحاظ امنیتی اصلا خوب نیست؛ در حالی که کمپانی TSA هم تاکنون اعلام نکرده که برای حل این مشکل چه برنامه‌ای دارد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین