تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

نمایشگرهای منعطف آمده اند که بمانند و به بخشی بسیار مهم از آینده تکنولوژی های موبایل و دیگر انواع ابزارهای الکترونیکی تبدیل شوند. کمپانی IHS Technology پیش بینی کرده که تا سال ۲۰۲۴ میلادی، بیش از نیمی از نمایشگرهای تولید شده را انواع منعطف تشکیل خواهند داد.
جالب ترین بخش یافته های این تحقیق آن است که جالب ترین انواع پنل ها، بازار نمایشگرهای منعطف را تحت سلطه خود در خواهند آورد؛ این پنل ها می توانند در برگیرنده نمایشگرهایی با امکان رول شدن، تا شدن و حتی کشیده شدن باشند.
برآوردهای صورت گرفته حکایت از آن دارند که تا سال ۲۰۲۰ میلادی ۵۱ درصد از تمامی نمایشگرهای منعطف قابلیت تا شدن خواهند داشت و پس از این برهه، شمار اینگونه نمایشگرها شروع به کم شدن خواهد کرد و در عوض جای خود را به پنل هایی با سطح سازگاری و انطباق پذیری بیشتر خواهند داد.

اما هدف از گنجاندن این نمایشگرها چیست؟ آیا واقعا به آنها نیاز است؟ قطعا نسل جدیدی از اسمارت فون ها، تبلت ها، پوشیدنی ها و حتی تلویزیون ها با بهره گیری از این نمایشگرهای منعطف ساخته شده اند و فرم نهایی تازه ای به لطف آنها تعریف شده است
سری موبایل های جی فلکس الجی، گلکسی اس ۶ اج سامسونگ و تلویزیون های خمیده ای که این روزها از سوی شرکت های مختلف معرفی می شوند تنها بخشی از کوه یخ عظیمی هستند که در حال شکل گیری است.
به لطف نمایشگرهای تاشو، رول شونده و قابل کشیدن، صنعت می تواند فرم های نهایی تازه ای را به محصولات الکترونیکی اضافه نماید و در نتیجه نمایشگرهای خمیده بیشتر و احتمالا تبلت هایی با شکل کتابی و یا طوماری نیز به این مجموعه اضافه خواهند شد.
اما در حقیقیت، این علت اصلی تسلط نمایشگرهای منعطف بر بازار نیست. این تکنولوژی های جدید مزایایی را برای کاربران به ارمغان می آورند که دستگاه های دارای نمایشگرهای تحت از آن بی بهره اند.

مزایای استفاده از نمایشگرهای منعطف
- ضخامت اندک: چون نمایشگرهای خمیده نیازی به محفظه های شیشه ای ندارند، دستگاه های بهره مند از آنها نیز ضخامت کمتری پیدا خواهند کرد و تولید کنندگان نیز این توانایی را می یابند تا محصولاتی با قطر اندک بسازند. در مقابل آنها قادر خواهند بود باتری های بزرگ تری را در محصولات خود جای دهند و از قطعات سخت افزاری قدرتمند تری در ساخت آنها بهره بگیرند.
دوام: این نمایشگرها منعطف بر حسب تصادف، محکم تر از انواع سخت هستند و این مساله هم تا حدودی از این جهت است که از شیشه کمتری در ساخت آنها بهره گرفته شده و از طرف دیگر، مواد منعطف آسیب پذیری کمتری در برابر ضربه دارند.
مواد منعطف در واقع نقش نوعی بالش یا ضربه گیر را برای نمایشگرها ایفا می کنند و چنانچه به صورت تصادفی خم شوند در اغلب موارد آسیبی به آنها وارد نمی شود (البته سایر بخش های دستگاه همچنان آسیب پذیر است).
الهام بخشی: اینکه نمایشگرهای منعطف دوام بیشتری در قیاس با انواع معمولی دارند مساله ایست کاملا ثابت شده؛ همین امر بسیاری از تولیدکنندگان را مجاب می کند تا قطعات دیگری را با خصوصیات مشابه تولید نمایند.
برای نمونه محققان استنفورد هم اکنون روی ساخت نوعی باتری شفاف و منعطف کار می کنند و موسسه علوم و فناوری های پیشرفته کره نیز دست به کار ساخت ماژول های حافظه رم منعطف شده است.
روش های تازه برای وارد کردن داده؟ بسیاری امید دارند که ارائه نمایشگرهای منعطف در نهایت به ایجاد کارکردها و قابلیت های تازه ای در محصولات الکترونیکی منجر شود. برای نمونه شاید روزی برسد که بتوان با خم کردن دستگاه، تصویر آن را بزرگنمایی و با باز کردن آن، تصویر را کوچک نمایی کرد یا حتی چنانچه اتفاقی روی دستگاه نشستید و فشار زیادی را به آن وارد کردید، گجت شما شروع به لرزش کند.
اینکه دستگاه های مجهز به نمایشگرهای خمیده دقیقا چه دستاوردهایی را برای کاربران امروزی به ارمغان می آورند مساله ایست که جز با گذر زمان مشخص نمی شود.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین