تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

حتما می دانید که سرویس پیام رسان اپل یعنی iMessage آنقدر امن و رمزگذاری شده هست که دولت نتواند پیغام های رد و بدل شده در آن را شنود کند و این موضوعی است که به درگیری اپل با دولت آمریکا منجر شده است.
بر اساس گزارش نیویورک تایمز حداقل در یک مورد، دیوان عدالت ایالات متحده از اپل درخواست کرده پیام های رد و بدل شده بین آیفون های دو مضنون را در اختیار دولت قرار دهد، در خواستی که البته اپل آن را رد کرده است.
ظاهرا این درگیری تا حدی پیش رفته که مقام های FBI و دیوان عدالت اپل را به اقدام قانونی تهدید کرده اند، اما پاسخ شرکت ساکن کوپرتینو این بوده که شنود کردن پیام ها قابل انجام نیست.
البته لازم است در نظر داشته باشید که اپل پیغام های بارگذاری شده روی سرویس iCloud را رمز گذاری نمی کند و پیشتر سابقه ارائه آنها به مقامات را داشته است، اما امکان شنود این پیام ها به شکل زنده وجود ندارد چرا که سازنده آنها را روی سرورهای خود ذخیره نکرده و ضمنا رمزگشایی پیام ها برای خود اپل هم ممکن نیست.
علاوه بر این چون شرکت اپل شامل قوانین فدرال مربوط به شنود نمی شود، تنها راه باقی مانده برای مقامات دولتی این خواهد بود که خود شخصا به هک کردن ابزارهای مضنونین اقدام کرده و اطلاعات آنها را بدست آورد، موردی که البته پیش از این سابقه داشته و انتقادات زیادی نیز از سوی حامیان حقوق اجتماعی به بار آورده است.
چنین درگیری هایی همیشه وجود داشته و شرکت های مختلف از جمله یاهو و دیگران بارها با درخواست فاش کردن اطلاعات کاربران از سوی دولت ها مواجه شده اند، درخواست هایی که گاهی با مقاومت غول های تکنولوژی مواجه شده و گاهی هم این شرکت ها توان مقابله با قدرت دولت را نداشته اند، موضوعی که به نظر نمی رسد به این زودی ها شاهد رسیدن به راه حلی دائمی برای آن باشیم.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین