تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 این روزها اینترنت نیز همچون سایر امکانات اولیه نظیر آب، برق و تلفن به یکی از بایدهای زندگی شهری تبدیل شده است. کافی است تا وای‌فای گجت خود را روشن کنیم تا در مکان مورد نظر حداقل چند شبکه‌ی بی‌سیم ببینیم. اما تراکم و پراکندگی شبکه‌های وای‌فای در شهرها چگونه است؟حتما تا کنون نقشه‌ها یا ویدیوهای ثبت شده از ایستگاه بین المللی فضایی را در زمان تاریک بودن هوا مشاهده کرده‌اید. در این ویدیو‌ها تصاویر میزان روشنایی شهرها و مناطق مسکونی با توجه به روشن بودن انواع وسایل روشنایی به وضوح دیده می‌شود. حتی با بهره‌گیری از این نقشه‌ها می‌توان گستره‌ی شهرها و میزان پیشرفت هر کشور را به تناسب استفاده از نیروی برق در مناطق مختلف به روشنی دید. شاید روشن‌ترین تصویر از آسمان شب از ایستگاه بین المللی، تفاوت روشنایی در کره‌ی جنوبی و شمالی باشد. حال وب‌سایت MapBox نقشه‌ی تعاملی پنج کلان شهر جهان را تهیه کرده که در آن‌ها به جای روشنایی شهر، تراکم شبکه‌ی وای‌فای مورد بررسی قرار گرفته است.
کمپانی Skyhook با همکاری MapBox نقشه‌ای از تراکم شبکه‌های وای‌فای را در پنج کلان شهر جهانی که شامل توکیو، سن‌فرانسیسکو، لندن، نیویورک و شیکاگو است، تهیه کرده. در سال‌های اخیر کمپانی اسکای‌هوک که در زمینه‌ی جمع آوری داده‌ها برای سرویس‌های موقعیت یاب فعالیت می‌کند، اطلاعات مربوط به سیگنال شبکه‌های وای‌فای در شهرهای مورد نظر را مورد کنکاش قرار داده و بررسی کرده است.با استفاده از این نقشه‌های تعاملی که می‌توانید به نسخه‌ی اصلی آن از اینجا دسترسی داشته باشید، می‌توان به روشنی تراکم شبکه‌های وای‌فای را مشاهده کرد. همانطور که در برخی تصاویر مشاهده می‌کنید، رنگ مربوط به برخی نقاط شهر و در نمای کلی برخی شهرها با سایرین متفاوت است که این موضوع به دلیل تفاوت تراکم شبکه‌های وای‌فای و همچنین آنتن‌های مخابراتی موجود است.
به واقع تصاویر مورد نظر شباهت بی بدیلی با تصاویر ثبت شده از زمین در شب هنگام دارد، با این تفاوت که در این تصاویر به جای روشنایی حاصل از چراغ‌ها و ابزار‌های روشنایی، شبکه‌های بی‌سیم فاکتور اصلی روشنایی هستند.

 


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین