تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

http://sefaresh.net

محققان دانشگاه پرینستون در حالی که به دنبال کاربردهای مواد نیمه هادی به عنوان اجزای سامانه های پردازش کوانتومی بودند، لیزری را ساختند که به اندازه یک دانه برنج است.

به گزارش نشریه ساینس، این لیزر مایکروویو بسیار کوچک که با عنوان maiser شناخته می شود، توان خود را از الکترون های منفردی به دست می آورد که از درون ماده نیمه هادی عبور می کنند. این الکترون ها مانند اتم های منفردی عمل می کنند که به آن ها نقاط کوانتومی گفته می شود.
محققان در حال بررسی روش های استفاده از نقاط کوانتومی به عنوان اجزای پردازشی کوانتومی بودند که این دستگاه کوچک را ساختند. به اعتقاد آن ها دستگاه maiser مثالی از تعامل بنیادین بین نور و الکترون های متحرک است.
محققان به دنبال شناسایی راهکارهایی برای برقراری ارتباط بین دو نقطه کوانتومی بودند و برای این منظور سامانه ای را طراحی کردند که در آن یک الکترون از نقطه کوانتومی دارای سطح انرژی بالاتر به نقطه دارای انرژی کمتر حرکت می کند و در نتیجه از نقاط کوانتومی ذرات، نور گسیل می شود.
نقاط کوانتومی از نانونوارهای بسیار نازکی از جنس نوعی نیمه هادی موسوم به ایندیوم آرسنید ساخته شده اند که قطر آن ها حدود یک میلیاردم متر است. این نانونوارها روی نانونوارهای نازکتری از جنس فلز قرار می گیرند که به عنوان الکترود عمل کرده و سطح انرژی را در نقاط کوانتومی کنترل می کنند.
جریان الکتریکی موردنیاز این دستگاه لیزر در حدود یک میلیاردم جریان الکتریکی لازم برای راه اندازی یک دستگاه سشوار خانگی است.
گزارش کامل این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Science به چاپ رسیده است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین