تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

برنامه های جدید فضانورد کهنه کار برای تسخیر مریخ

نام باز الدرین مطمئناً برای علاقمندان به دنیای فضا و فضا نوردی نام شناخته شده ای محسوب می شود. در واقع او دومین فردی است که پس از نیل آرمسترانگ مشهور، پا به روی ماه گذاشت (تنها به فاصله ی چند دقیقه) و حتی اگر این تقدم پیاده شدن بر روی ماه رعایت نمی شد، می توانست نخستین فضا نوردی لقب گیرد که توانسته است بر روی یگانه قمر زمین قدم بگذارد. اگر چه الدرین یک دنیا سفر و ماجرا را در پشت سر خود می بیند، اما او در سن 85 سالگی هنوز هم از پا ننشسته و برنامه ها و جاه طلبی های فضایی اش برای پروژه های پر چالش تر همچنان ادامه دارند. در واقع پس از تسخیر ماه، الدرین اکنون فکر مسافرت به مریخ را در سر می پروراند و حتی برنامه هایی جدی برای تحقق یافتن هدف جدید خود در آستین دارد.
البته هدف نهایی الدرین از این برنامه های جدید، مسافرت شخص خود به سیاره ی سرخ نیست بلکه او در صدد این است که به کمک انستیتوی تکنولوژی دانشگاه فلوریدا، برنامه ای دقیق و منظم را تدوین کند که هدف نهایی اش مسکون سازی سیاره ی مریخ برای زندگی انسان ها تا سال 2040 میلادی است. البته الدرین بسیار امیدوار است که این برنامه نهایتاً تا سال 2039 میلادی به سرانجام برسد تا مردم کره ی زمین بتوانند هفتادمین سالگرد فرود انسان بر روی کره ی ماه را این بار بر روی سیاره ی سرخ جشن بگیرند. در همین راستا و بر اساس تایید شبکه ی خبری ان بی سی، به موجب همکاری دو جانبه ی انستیتو تکنولوژی فلوریدا با الدرین، در روز پنج شنبه ی گذشته شاهد تاسیس رسمی "انستیتو فضایی باز الدرین" در این دانشگاه تحقیقاتی بودیم. مکانی جدید و مجهز که این فضا نورد کهنه کار و سایر همکارانش در انستیتوی تکنولوژی فلوریدا می توانند در آن جا به شکلی متمرکز و گسترده بر روی پروژه ی مسکون سازی سیاره ی مریخ فعالیت و تحقیق نمایند. البته الدرین فرد ناشناخته ای در این انستیتوی تحقیقاتی محسوب نمی شود و در واقع از دیر باز به عنوان یکی از استادان مشاور سرشناس و همچنین پژوهشگران برجسته ی انستیتو تکنولوژی فلوریدا شناخته می شده است. گفته می شود که در طی این پروژه ی جدید، او و همکارانش بر روی ساخت فضا نوردی جدید تمرکز دارند که این قابلیت را دارد تا مسیر طولانی و پر چالش میان زمین و مریخ را به صورت چرخه مانند و به شکل مداوم و رفت و برگشتی طی نماید. به اعتقاد الدرین اگر کشور امریکا قصد دارد همچنان به عنوان کشور نخست در بحث پروژه های فضایی و علم فضا نوردی شناخته شود، هیچ چاره ای ندارد جز این که برنامه ی مسکون سازی سطح مریخ برای زندگی انسان ها را به شکل جدی و مستمر دنبال کند. گفته می شود که او برای عملی شدن این پروژه ی جاه طلبانه، جلساتی را با اعضای کنگره ی امریکا برگزار کرده تا آن ها را برای کسب حمایت های قابل توجه مالی مجاب نماید. به هر حال الدرین در سن 85 سالگی و پس از دوندگی های فراوان بالاخره موفق شد تا انتستیتوی شخصی خود را برای طرح ریزی پروژه های سفر به مریخ تاسیس نماید. خوبی فعالیت در انستیتو تکنولوژی فلوریدا این است که این انستیتو تنها 80 کیلومتر با مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا فاصله دارد و بنابر این الدرین و همکارانش می توانند برای پیشرفت هر چه بیشتر در پروژه های آتی خود، از امکانات مختلف این مرکز فضایی نیز بهره ببرند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین