تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

این حفره امنیتی که مربوط به سیستم‌عامل ویندوز 8.1 می‌شود، در تاریخ 13 اکتبر 2014 توسط سیستم گوگل به مایکروسافت اطلاع داده شد.

شرکت گوگل پس از انتشار اطلاعات مربوط به حفره امنیتی موجود در سیستم‌عامل ویندوز، مورد انتقادات شدید مایکروسافت قرار گرفت.

مایکروسافت پس از مشاهده مطالب منتشر شده از سوی گوگل، عکس‌العمل بسیار تندی نشان داد و اعلام کرد انتشار اطلاعات مربوط به حفره امنیتی ویندوز پیش از وصله کردن و برطرف کردن آن توسط این جست‌وجوگر اینترنتی یک اشتباه بزرگ بوده است.

شرکت گوگل در سیستم Project Zero حفره‌های امنیتی در نرم‌افزارهای معمول را شناسایی می‌کند و به شرکت‌های سازنده ۹۰ روز فرصت می‌دهد تا آن را برطرف کنند که اگر این اتفاق نیفتد، اطلاعات مربوط به حفره امنیتی به صورت خودکار منتشر می‌شود.
گوگل بر این اساس توضیح داده که ۹۰ روز مهلت مایکروسافت به پایان رسیده و این حفره امنیتی بسیاری از کاربران را در معرض خطر جدی قرار داده است.
"گراهام کلولی"(Graham Cluley) یکی از مدیران مایکروسافت ضمن اشاره به این مسئله که گوگل پیش از این هم برای اقدامات مشابه مورد انتقاد قرار گرفته بود، در این خصوص روی توئیتر توضیح داد: «من از کاربرانی که به خاطر رفتار گوگل دچار مشکل می‌شوند عذرخواهی می‌کنم.»

او در ادامه گفت: «گوگل در این زمینه یک اشتباه بزرگ انجام داده و کاربران را دچار نگرانی جدی کرده است.»
به گفته کلولی، گوگل تمام کدهای مربوط به سیستم‌ عامل ویندوز را در اختیار ندارد و به همین خاطر نمی‌تواند در این زمینه نظر بدهد که برای حل یک حفره امنیتی چقدر زمان لازم است و البته این در حالی است که گوگل زمان ۹۰ روز برای حل همه حفره‌های امنیتی را در نظر گرفته است.
این حفره امنیتی که مربوط به سیستم‌عامل ویندوز ۸.۱ می‌شود، در تاریخ ۱۳ اکتبر ۲۰۱۴ توسط سیستم گوگل به مایکروسافت اطلاع داده شد و در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۱۵ شرکت گوگل اطلاعات آن را به صورت عمومی منتشر کرد.

 


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین