تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

فارغ از رشد بی رویه، بافت های سرطانی تفاوت زیادی با سلول های عادی بدن ندارند. به همین دلیل است که شیمی درمانی نمی تواند چندان راه موثری برای درمان سرطان باشد. با این وجود تیمی از محققین کلینیک Mayo مکانیزمی جدید یافته اند که می تواند رشد سریع سلول ها را متوقف کرده آن هایی که تولید شده اند را از بین ببرند.
وقتی سلول ها پیر شده و آماده مردن می شوند، معمولا دیگر تقسیم انجام نمی دهند. این پروسه توسط «پردازنده های بیولوژیکی» یا microRNA ها کنترل می شوند. در واقع زمانی که به میزان کافی پروتئین PLEKHA7 به سلول داده می شود، سلول دیگر تولید کردن را کنار می گذارد اما سلول های سرطانی هیچ کدام به میزان کافی این سلول را دریافت نمی کنند و نتیجه کمبود پروتئین مذکور هم می شود یک تومور.
محققین کلینیک Mayo با تزریق میزان کافی از microRNA به درون تومور، سطح PLEKHA7 را بالا برده اند و تولید سلول های سرطانی توقف یافته است. کریس باکال، متخصص انستیتویی در لندن به تلگراف گفت: «این یک اکتشاف غیرمنتظره بود. سلول های معمولی همدیگر را لمس کرده و اتصالات را به وجود می آورند. سپس تکثیر را متوقف کرده و اگر راهی باشد که پروسه را برگرداند، می توان از رشد تومورها جلوگیری نمود.»
این متود در برابر چند مدل وخیم سرطانی نتیجه اعجاب انگیزی داشته اما پژوهشگران می گویند این راه به طور قطع سرطان را سریعا از بین نخواهد برد و هنوز ناشناخته های بیولوژیکی بسیاری وجود دارد که در مورد آن ها کسی چیزی نمی داند. و مانند همیشه، هنوز تا رسیدن به فرمی جدید از درمان سرطان راه بسیاری در پیش داریم.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین