تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

کمپانی اسپیس ایکس که تحت تملک ایلان ماسک قرار دارد، چندی پیش در آخرین آزمایش خود اقدام به پرتاب موشک فالکون ۹ کرده که در بازگشت باید روی یک سکوی شناور فرود می‌آمد. پس از فرود ناموفق این راکت، ایلان ماسک اولین تصویر از فرود آن را به اشتراک گذاشته است.

اسپیس‌ایکس در هفته‌ای که گذشت، راکت فالکون ۹ خود را با محموله‌ای که برای ایستگاه فضایی بین‌المللی تدارک دیده شده بود، به فضا ارسال کرد. اما ماموریت مهم این موشک، فرود موفقیت آمیز روی سکوی شناوری بود که برای این امر در نظر گرفته شده بود. اسپیس‌ایکس تلاش می‌کرد تا این موشک را در فضایی به وسعت ۱۰۰ در ۳۰ متر با موفقیت بنشاند که علی‌رغم تلاش‌‌های صورت گرفته با شکست روبرو شد.
ایلان ماسک دقایقی پس از فرود ناموفق این راکت در توئیتی اعلام کرد که موفقیت این موشک نزدیک بود، اما به‌دست نیامد. همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید، فالکون ۹ که ارتفاعی در حد یک ساختمان ۱۴ طبقه دارد، با زاویه‌ای ۴۵ درجه به سکو نزدیک می‌شود که در این لحظه پره‌های مخصوص کنترل تعادل موشک نیروی خود را از دست می‌دهند. موتورها نیز با حداکثر توان سعی در حفظ تعادل موشک دارند، اما در نهایت فالکون ۹ به سطح سکوی شناور روی آب برخورد می‌کند.

ایلان ماسک علت برخورد و فرود ناموفق این موشک را تمام شدن سوخت هیدرولیک مورد استفاده توسط پره‌های مخصوص حفظ تعادل می‌داند. علی‌رغم ناموفق بودن این آزمایش، نزدیک کردن و دقت موشک در فرود روی سطحی به مساحت ۳۰۰ متر مربع، خود موفقیت بزرگی است.
در صورتی که در آزمایش‌های بعدی شاهد کارکرد صحیح پره‌های کنترل تعادل باشیم، ایلان ماسک به آرزوی خود مبنی بر استفاده از موشک‌های چند بار مصرف و کاهش هزینه‌ی سفرهای فضایی خواهد رسید. نظر شما در این خصوص چیست؟


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین