تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

برخی از بخش های ویندوز ۱۰ مثل کورتانا و جستجوی بینگ، حتی پس از غیر فعال شدن توسط کاربر نیز به تبادل داده با سرورهای مایکروسافت ادامه خواهند داد.
این خبری است که سایت ars technica پس از بررسی های خود منتشر کرده و برای آن به نمونه هایی نیز اشاره کرده است، از جمله اینکه کامپیوتر مبتنی بر ویندوز ۱۰ مورد بررسی، به دفعات نسبت به ارسال فایل برای سرویس OneDrive مایکروسافت اقدام کرده، آن هم بدون آنکه حساب کاربری آنلاین این شرکت روی کامپیوتر مورد بحث راه اندازی شده باشد.
سیستم عامل جدید مایکروسافت برخلاف نسخه های پیشین، برای بسیاری از قابلیت های خود به اینترنت وابسته است که ارتباط دائمی آن با سرورهای سازنده را اجتناب ناپذیر می کند، اما برخی عقیده دارند که این قابلیت های تازه، به قیمت از بین رفتن حریم خصوصی کاربر و با دست درازی به اطلاعات شخصی کاربران است که ممکن شده.

هرچند کاربران دیگری نیز وجود دارند که بروز چنین مشکلاتی را در نتیجه تازه وارد بودن سیستم عامل جدید و اتفاقی طبیعی می پندارند که به زودی همانند موارد قبلی رفع خواهد شد، اما حقیقت اینجاست که برخی از بخش های ویندوز ۱۰، اطلاعاتی از کاربر را با سازنده به اشتراک می گذارند که می توانند برای شناسایی هویت فرد مورد استفاده قرار گیرند.
یکی از نمونه های این مورد کورتانا، دستیار صوتی سیستم عامل جدید است که حتی در صورت غیر فعال شدن توسط کاربر هم کد مورد نیاز برای شناسایی کامپیوتر کاربر را برای مایکروسافت ارسال می کند، کدی که حتی ری استارت شدن سیستم هم تغییری در آن ایجاد نمی کند.

آزمایش های سایت ars technica همچنین نشان داده که برخی دیگر از بخش های سیستم عامل جدید با استفاده از کانال های رمزگذاری نشده به سرورهای سازنده متصل می گردند، موردی که می تواند به دزدیده شدن اطلاعات درحال تبادل منجر گردد.
در پایان گفتنیست که مایکروسافت با ارسال جوابیه ای به این سایت اعلام کرده که ویندوز ۱۰ هیچکدام از جستجوهای آفلاین یا آنلاین کاربر را به سازنده منتقل نمی کند، اما از ارائه توضیحات بیشتر در مورد دلیل ادامه ارتباط بین بخش های غیر فعال شده با سرورها، خودداری کرده است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین