تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

اپل پتنتی برای یک قابلیت جدید ثبت کرده که کاربران را قادر می کند بدون دسترسی داشتن به اتصال اینترنت، از ابزارهای دیگر کاربران برای پشتیبان گرفتن از فایل های خود استفاده کنند، قابلیتی که شرکت ساکن کوپرتینو در پتنت خود به آن با نام طولانی «Secure Ad Hoc Data Backup to Nearby Friend Devices» یا «پشتیبانی گیری ایمن اد هاک از داده ها بوسیله ابزارهای نزدیک دوستان» اشاره کرده است.
این قابلیت جدید در حقیقت نوعی مکانیزم پشتیبان گیری همتا به همتا (peer-to-peer) به شمار می رود و کاربر با استفاده از آن می تواند حتی مواقعی که به اینترنت دسترسی ندارد هم از فایل های ضروری خود یک کپی روی اینترنت تهیه نماید.
شبکه اد هاک در اینجا به مجموعه ای از ابزارهای موبایل اشاره دارد که احتمالا از طریق NFC، وای-فای یا بلوتوث به یکدیگر متصل شده و شبکه ای بی سیم را تشکیل می دهند تا ابزار فاقد اینترنت بتواند با متصل شدن به آنها به پشتیبان گیری روی سرویس هایی مثل iCloud اقدام کند.
اپل کاربرد و دلیل توسعه چنین قابلیتی را اینگونه در پتنت خود توضیح داده است: «کاربران در بسیاری از موارد، در حالی که ابزارشان به سرورهای پشتیبان گیری دسترسی ندارد اقدام به ثبت اطلاعات جدید مثل عکس یا نوشته روی دستگاه های خود می کنند، در چنین شرایطی، اگر ابزار کاربر دچار حادثه شود یا به سرقت برود مشکلی برای اطلاعات کاربر پیش نخواهد آمد، چرا که این داده ها پیشتر توسط شبکه اد هاک پشتیبان گیری شده اند».
نکته مهم در عملکرد این سیستم جدید اما اینجاست که دستگاه پس بررسی ابزارهای موجود از نظر ظرفیت حافظه، میزان پهنای باند و شارژ باقی مانده در باتری، تنها آنهایی را برای ارسال داده انتخاب خواهد کرد که کاربران بهشان اطمینان داشته باشد.
این سیستم جدید همچنین اطلاعات را به شکل رمزگذاری شده ارسال می کند و پس از انتقال نیز جزئیات مربوط به زمان پشتیبانی گیری را در آنها ثبت می کند تا امکان پاک شدن خودکار داده های ثبت شده روی ابزارهای دیگران در بازه های زمانی مشخص یا پس از انتقال آنها به سرویس ابری، وجود داشته باشد.
در پایان گفتنیست هرچند قابلیت یاد شده کاربردی و جذاب به نظر می رسد، اما ثبت پتنت به تنهایی دلیل برای اضافه شدن این امکان جدید به محصولات اپل نخواهد بود و تنها می توانیم صبر کنیم تا مشخص شود سازنده قصد استفاده از این قابلیت جدید در موبایل ها، کامپیوترها و ساعت های خود را دارد یا خیر.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین