تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

بزرگترین نیروگاه خورشیدی در چین

 چین در راستای عمل به تعهدات خود در زمینه استفاده از سوخت پاک عملیات ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی خود را در محوطه عظیمی در منطقه ای آفتاب خیز در صحرای Gobi آغاز کرد. نیروگاه Delingha در زمینی به مساحت 25 کیلومتر مربع در استان Qinghai  در حال ساخت است و دارای 6 برج خورشیدی خواهد بود که هر کدام متصل به تعداد زیادی آیینه های خورشیدی هستند. پس از تکمیل این شش برج هر کدام از آنها قادر به تولید 135 مگاوات برق خواهند بود که سالانه برای استفاده بیش از یک میلیون خانوار در استان Qinghai  کافی خواهد بود. رئیس گروه انرژی گرمایی نیروگاه های استانQinghai  آقای  Wu Longyi در مصاحبه با مطبوعات اعلام کرده است که اگرچه ذخیره گرمایی 15 ساعته برای این نیروگاه طراحی شده است اما تولید برق بصورت پایدار و متناوب تضمین شده خواهد بود. این اولین نیروگاهی است که بصورت نهادی تجاری بوده و بر اساس اخبار منتشر شده توسط همکاری دو شرکت BrightSource Energy واقع در شهر اوکلند ایالت کالیفرنیای آمریکا و Shanghai Electric Group واقع در چین ساخته خواهد شد.
فاز اول این پروژه عظیم تنها محدود به ساخت دو برج خورشیدی خواهد بود که با قدرت تولیدی 135 مگاواتی هر برج میتوانند حدود نیم میلیون خانوار را تحت پوشش قرار دهند و پس از اتمام پروژه بیش از یک میلیون خانوار از برق تولیدی این نیروگاه بهرمند خواهند بود. طبق تحقیقات و آمار های بررسی شده بعد از اتمام پروژه سالانه 4.26 میلیون تن مصرف زغال سنگ و همچنین میزان انتشار کربن دی اکسید 896 هزار تن و سولفور دی اکسید 8080 تن کاهش خواهد یافت. همچنین بعد از اتمام ساخت برق تولیدی این نیروگاه به شبکه 5 گیگاواتی انرژی خورشیدی چین که در سال جاری در حال استفاده است اضافه خواهد شد و چین را به سمت هدف نهایی آنها که تولید ظرفیت 17.8 گیگاواتی از طریق فن آوری های خورشیدی فتوولتائیک تا پایان سال 2015 است نزدیک تر خواهد کرد. در حال حاضر چین از نظر صرفه جویی در هزینه ها از طریق استفاده از انرژی های پاک در جهان دارای رتبه اول میباشد و روند رو به رشد استفاده از این انرژی ها حاکی از آن است که این کشور همچنان در چرخه رقابت در جایگاه خود باقی خواهد ماند. در سال 2014 ظرفیت نیروی برق خورشیدی کشور چین 28.05 گیگاوات بوده که 400 برابر همین میزان در سال 2005 است و برنامه ریزی بلند مدت این کشور حاکی از افزایش این میزان تا 100 گیگاوات تا سال 2020 است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین